Poznań: MPK Poznań testuje nowe obicia. Każdy może wyrazić opinię

Anna Siwińska i Krzysztof Dostatni fot. MPK

MPK Poznań rozpoczyna testy nowych materiałów obiciowych – fotele z czterema rodzajami obić zostały już zamontowane w autobusie z numerem bocznym 1001. Swoją opinię będą mogli wyrazić także pasażerowie w ankiecie internetowej.

Od 2015 roku w pojazdach MPK Poznań stosowane są siedzenia tapicerowane, ponieważ takie właśnie wtedy wybrali pasażerowie. Ale technologia produkcji obić poszła w tym czasie do przodu, a pandemia covid-19 pokazała jak ważne jest utrzymanie w czystości powierzchni dotykanych przez wiele osób. Dlatego MPK Poznań chce się dowiedzieć, jak sprawują się inne materiały niż stosowane dotychczas.

– Zależy nam na tym, aby w codziennym użytkowaniu zweryfikować jak sprawdzają się nowe materiały: czy są odporne na zabrudzenia, czy łatwo je utrzymać w czystości, czy są wytrzymałe, odporne na ścieranie, blaknięcie i wybarwianie – mówi Krzysztof Dostatni, prezes Zarządu MPK Poznań. – Zależy nam również na opiniach pasażerów, którzy mogą ocenić, czy materiały na siedzeniach są praktyczne i estetyczne.

Testy nowych obić siedzeń będą trwały co najmniej rok, bo dopiero taki czas pozwoli na ocenę użyteczności zastosowanych materiałów z uwzględnieniem długotrwałego, intensywnego użytkowania, różnych warunków pogodowych i wielokrotnego czyszczenia.

– W autobusie zastosowano cztery typy naszych materiałów obiciowych – mówi Anna Siwińska, dyrektor sprzedaży Lantal Textiles. – Dwa z nich to materiały z tworzywa tzw. sztuczna skóra, dwa pozostałe to tkaniny runowe. Są odporne na zabrudzenia i łatwe do czyszczenia, spełniają wszelkie standardy bezpieczeństwa, a jednocześnie zapewniają komfort siedzenia. Firma Lantal, współpracując z producentami pojazdów i siedzeń na całym świecie, posiada olbrzymie doświadczenie, które pozwala na spełnianie najwyższych oczekiwań klientów, pasażerów, stąd opinie pracowników i pasażerów MPK Poznań zebrane podczas testów będą cenne także dla nas.

Testy realizowane wspólnie z firmą Lantal to początek dyskusji nad kwestią siedzeń – nie jest też wykluczone, że MPK Poznań zaprosi do takich testów także innych partnerów. Dodatkowo opinię na temat nowych obić mogą wyrazić też pasażerowie i dopiero po uzyskaniu tych wszystkich danych MPK Poznań będzie podejmować decyzje dotyczące ewentualnej zmiany, jesli chodzi o siedzenia w pojazdach miejskiej komunikacji.

Podziel się: