Poznań: MPK i straż miejska sprawdzą, czy pasażerowie komunikacji noszą maseczki

kontrola maseczek fot. MPK Poznań
Dziś kontrolowali Śródkę i Rataje, jutro pojawią się w innych rejonach miasta. Pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań oraz poznańscy strażnicy miejscy przypominają o obowiązku zasłaniania ust i nosa w autobusach i tramwajach.

W pojazdach komunikacji miejskiej musimy mieć zasłonięte usta i nos. Z obowiązku tego zwolnione są jedynie osoby, które mają problemy z oddychaniem lub nie mogą zasłaniać ust i nosa z innych powodów zdrowotnych.

„Dla wspólnego bezpieczeństwa przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w tramwajach i autobusach” – o zasadach przemieszczania się w trakcie pandemii stale informują komunikaty wygłaszane w pojazdach MPK Poznań. Dodatkowo, stosowne wiadomości (dotyczące dopuszczalnej liczby pasażerów oraz obowiązku zakrywania ust i nosa) zamieszczone zostały na drzwiach każdego tramwaju i autobusu.

Jednak wiele osób zapomina o tych nakazach lub je bagatelizuje. Teraz, gdy liczba zakażeń w Wielkopolsce znów skoczyła w górę, strażnicy miejscy i pracownicy MPK postanowili przypomnieć pasażerom, że jest taki obowiązek, a jego nieprzestrzeganie może się skończyć nawet 500-złotowym mandatem.

W poniedziałek w godzinach porannych pojawili się m.in. w pojazdach w rejonie rond Śródka i Rataje. Stwierdzili, że większość podróżnych postępowała odpowiedzialnie, zasłaniając usta i nosy (za co – w imieniu współpasażerów – dziękujemy!). Osobom, które maseczek nie miały, wręczane były ulotki informacyjno-edukacyjne. Tym razem kar nie było – zapominalscy otrzymywali maseczki.

Działania przypominające (informacyjne) będą w najbliższych dniach kontynuowane.

MPK, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: