Kopiec Wolności fot. POSiR

Poznań: Można wejść na Kopiec Wolności!

Z okazji Święta Niepodległości Kopiec Wolności zostanie otwarty dla zwiedzających. Na szczyt będzie można wejść 11 listopada w godz. 11.00 – 16.00. Chętni będą wpuszczani grupami 20-osobowymi, bo tyle osób jednocześnie może tam przebywać.

Kopiec Wolności znajduje się nad jeziorem Maltańskim. Jego budowę rozpoczęto w dwudziestoleciu międzywojennym, jednak w czasie wojny został mocno zniszczony. Odbudowano go po zniszczeniach wojennych dopiero na przełomie lat 80. i 90. W rocznicę stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości (2018 r.) obiekt przeszedł modernizację i został udostępniony zwiedzającym.

Prace objęły m.in. remont drogi wejściowej na szczyt kopca od strony zachodniej oraz platformy po stronie północnej. Na istniejących płytach położono nowe podłoże z kostki kamiennej. Na szczycie wybudowano stopę fundamentową i zamontowano maszt flagowy. Kopiec ma także nowe oświetlenie i iluminację, dzięki czemu jest doskonale widoczny w nocy. Przed wejściem na kopiec znajduje się tablica informacyjna na temat jego historii i symboliki.

Dla zwiedzających Kopiec Wolności w Poznaniu jest dostępny podczas najważniejszych świąt i uroczystości narodowych.

Źródło: POSiR

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze