Poznań: Można już składać wnioski o dodatek węglowy. Jak to zrobić?

wniosek o dodatek węglowy fot. UMP

Gospodarstwa domowe, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na paliwo stałe, mogą już składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego w wysokości 3 tysięcy złotych. Gdzie i jak można złożyć wniosek?

Przypomnijmy: o dodatek węglowy mogą starać się gospodarstwa domowe, w których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe. Dochód na osobę nie ma tu znaczenia, liczy się tylko źródło ogrzewania.

Dokumenty można złożyć online, elektronicznie za pomocą profilu zaufanego czy podpisu elektronicznego, drogą pocztową lub osobiście w Poznańskim Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1. Przy wyborze osobistego złożenia wniosku należy pamiętać, że wcześniej trzeba się umówić na wizytę w PCŚ za pomocą strony internetowej PCŚ lub korzystając z miejskiej infolinii pod numerem telefonu 61 646 33 44.

Nabór wniosków prowadzony jest do 30 listopada 2022 r., a sam dodatek będzie wypłacany jednorazowo w wysokości 3000 zł w terminie do miesiąca od dnia złożenia wniosku. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie PCŚ w zakładce „dodatek węglowy”.