Poznań Moto Fest fot. MTP

Poznań Moto Fest nadchodzi!

Sportowe samochody, klasyczne modele, auta wyścigowe i wiele więcej. 27 czerwca na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpocznie się motoryzacyjne wydarzenie pełne emocji. Będzie można zobaczyć ponad 200 wyjątkowych pojazdów!

Fani czterech kółek będą mogli podziwiać zarówno nowoczesne, sportowe auta, jak i klasyczne, zabytkowe modele. Spodziewanych jest ponad 50 supersamochodów oraz pojazdów kolekcjonerskich. Na zwiedzających czekają również nowości zaprezentowane przez czołowych poznańskich dealerów samochodowych oraz auta tuningowe. To wszystko uzupełnią liczne atrakcje dla całej rodziny, a także zabawy i aktywności dla najmłodszych.

– Wiosenne plany pasjonatów motoryzacji zostały w tym roku mocno pokrzyżowane. Wreszcie, po dłuższej przerwie możemy zaprosić ich do wzięcia udziału w bardzo ciekawym wydarzeniu – mówi Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor projektu. – Poznań Moto Fest to doskonała impreza dla wszystkich fanów motoryzacji.

Gościem specjalnym Poznań Moto Fest będzie znany w stolicy Wielkopolski kolekcjoner samochodów Joseph „The Collection”. Podczas wydarzenia the.collection pojawi się w specjalnie przygotowanej strefie razem z grupą przyjaciół. Zwiedzający będą mogli zobaczyć znaczną część jego kolekcji, w tym modele takich marek jak Ferrari, McLaren, Porsche, czy Lamborghini. Tymczasem o jego obecności informuje nietypowe pudełko ustawione przed holem wschodnim MTP. W jego wnętrzu znajduje się obecnie Ferrari F12 Berlinetta, które zastapiło Lancie Delta Integrale. Cała konstrukcja imituje zapakowany samochód-zabawkę.

Ekspozycję poświęconą supersamochodom uzupełni również ekipa Positive Ways, która w niedzielę, 28 czerwca o godz. 11:00 odwiedzi Międzynarodowe Targi Poznańskie. Tutaj również nie zabraknie ekskluzywnych modeli na czele z Ferrari, czy Porsche. Łącznie Positive Ways zabierze ze sobą aż 30 pojazdów.

Wizyta podczas Poznań Moto Fest będzie miała związek z akcją Positive Ways Polska dla Hospicjum 2020. Wyprawa, która rozpocznie się w Sopocie a zakończy w Zakopanem potrwa od 26 do 30 czerwca. Jej celem jest zbiórka funduszy na rzecz potrzebujących dzieci. Co ciekawe, prowadzonej eskapadzie po raz pierwszy będzie towarzyszył helikopter. To już druga edycja tego przedsięwzięcia. Do tej pory Positive Ways zebrało ponad 13 tysięcy złotych.

Strefy czołowych poznańskich dealerów samochodowych to następna atrakcja, jaka czeka na uczestników Poznań Moto Fest. Wśród nich nie mogło zabraknąć firmy POL-CAR, która podczas czerwcowego eventu zaprezentuje auta takich marek jak Alfa Romeo, Jeep, czy Fiat. Oprócz POL-CAR-u na pikniku motoryzacyjnym zjawią się również firmy Szpot i Karlik. Pierwsza z nich zaprezentuje pośród swojej ekspozycji elektryczny model Opla Corsy. Będzie to absolutnie premierowa prezentacja, która zainteresuje każdego miłośnika samochodów z alternatywnym napędem. Nie mniej interesujące modele zaprezentuje firma Karlik. Szczególnie ucieszą się fani marki Volvo. Podczas Poznań Moto Fest pojawią się następujące modele tej marki: XC 60, XC 90, XC 40, V40, a także zabytkowy P1800.

Basenhurt A&T Racing Team oraz Kamena Rally Team to dwa zespoły, które zaprezentują swoje samochody. Miłośnicy rajdów mogą zacierać ręce, ponieważ oba teamy zabiorą ze sobą pojazdy, jakimi na co dzień rywalizują w zawodach.

W przypadku Basenhurt A&T Racing Team będą to Mitsubishi Lancer Evolution VIII – określany często jako rodzinna drogowa rajdówka – a także Renault Clio IV RS CUP, czyli czwarta odsłona wyścigowej serii Clio. Natomiast Kamena Rally Team zaprezentuje dwie wersje Can-Am Maverick X3, dzięki którym zespół święcił triumfy na terenie całej Europy oraz Cadillac Escalade w największej możliwej wersji z silnikiem V8.

Jeśli kochacie klasyki, to również się nie zawiedziecie. Podczas Poznań Moto Fest będzie z nami m. in. Rolls-Royce Phantom. To pierwsza wersja pochodząca aż z 1927 roku! Ten ponad 90-letni egzemplarz to jedyny taki model, który w dodatku zostanie zaprezentowany po raz pierwszy szerokiej publiczności.

Oprócz tego, dzięki obecności Giełdy klasyków, zostanie zaprezentowanych kilkanaście ciekawych modeli klasycznych i youngtimerów. Samochody będą pochodziły z kolekcji Giełdy i od przyjaciół. Od modeli unikatowych po popularne, od bezcennych po takie, które będzie można kupić już za kilkanaście tysięcy złotych.

Strefa food-truck, strefa tuningu, tor gokartowy oraz najnowsze modele kamperów – to kolejne atrakcje, jakie czekają na zwiedzających. Ostatnie dni przed wydarzeniem przyniosą z pewnością koleje ciekawostki na temat planowanych atrakcji.

Sprzedaż biletów na czerwcowe targi motoryzacyjne trwa! Już teraz można kupić wejściówki na Poznań Moto Fest. Bilety na nadchodzące wydarzenie dostępne są wyłącznie na platformie ToBilet.pl. Co ważne, to jedyny sposób na zdobycie biletów. W dniu imprezy sprzedaż wejściówek nie będzie prowadzona w kasach na terenie MTP. Zarówno w przypadku biletów na sobotę, jak i niedzielę cena wejściówek to 13 złotych. Pierwszego dnia ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach od 10:00 do 17:00, z kolei dzień później wydarzenie potrwa godzinę krócej (10:00-16:00).

MTP, el