budowa mostu Lecha fot. UMP

Poznań: Most Lecha ma zostać otwarty jeszcze w tym roku!

Prace na moście Lecha idą szybciej niż zakładano i jest szansa, że jeszcze w tym roku będą mogli z niego skorzystać kierowcy. Jednocześnie miasto planuje remont nawierzchni na południowej nitce mostu.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

– Cieszy postęp prac. Te zasadnicze są już wykonane. Kontraktowe uruchomienie ruchu zaplanowane jest na styczeń przyszłego roku, ale wszystko wskazuje, biorąc pod uwagę zaawansowanie prac, że jeszcze w grudniu ta nitka mostu zostanie uruchomiona. Tempo tej inwestycji jest istotne z punktu widzenia kolejnych działań w mieście, między innymi zaplanowanej na przyszły rok przebudowy ronda Rataje – tłumaczy Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Północna część mostu została wybudowana w latach 50. i nigdy nie była porządnie remontowana. Nowy most będzie miał trzy pasy ruchu, ścieżkę rowerową oraz szeroki chodnik. Pierwotnie zakładano, że most będzie przejezdny do końca stycznia 2020 roku, a wszystkie prace miały zostać zakończone do czerwca przyszłego roku. Ze względu na wysokie tempo prac, jest realna szansa, że z mostu kierowcy będą mogli skorzystać jeszcze w tym roku. 

PIM / UMP / AS

6
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Bardzo dobrze . Proponuje by jeszcze jeden lub dwa nowe mosty w Poznaniu postawili !

Iwona Walczak
Iwona Walczak

Oby, oby

MP
MP

Jazda autem po Poznaniu to koszmar,szczególnie teraz w tym rejonie. Wzorzec bezradnosci i niekompetencji władz ,masakra w wydaniu wielkopolskim.

Kajetan Kierstein
Kajetan Kierstein

To teraz remont drugiej części, nawierzchnia na nitce południowej jest dramatyczna.

Jagienka Komorowska-Helldén
Jagienka Komorowska-Helldén

Przecież grudzień był normalnie w planach od dawna, więc i jakiej surpryzie mówicie?