piątek, 23 lutego, 2024

Poznań: Morświn w CK Zamek. Jako jeden z 7 Wspaniałych

Kolejnym bohaterem letniego cyklu koncertów “7 Wspaniałych” w CZK Zamek był Morświn, czyli Świetlicki, Tekiel i Owczarek z materiałem z płyty „Rewolucjaaa”.

Jak powstał zespół? Jak twierdzą sami jego członkowie – powstał, bo musiało się tak stać. Najpierw byli Tekla i Marcin, Tekla gra na basie, a Marcin nie gra, ale gada, zakładali różne zespoły, najpierw grali jako duet, potem jako trio, kwartet, a kiedyś nawet grali jako kwintet.

W tym roku nagrali suitę „Rewolucjaaaa”, gdzie podmiotów wykonawczych jest aż czternaście. W czasie najstraszliwszej izolacji kilkunastu polskich artystów, na prośbę duetu, nagrało na swoich instrumentach, zupełnie niezależnie od siebie, to co grało w ich duszach. Marcin Świetlicki i Małgorzata Tekiel zespawali, posklejali te dźwięki i tak właśnie powstała suita „Rewolucjaaa”. Zupełnie naturalne było zaproszenie do zespołu Alicji Białej, która, wraz z Dorotą Kwiatkowską, zrobiła film.

Na początku roku 2021 Karrot Kommando wydało debiutancką płytę Morświna, na której znalazła się “Rewolucjaaa” i kilka przebojowych piosenek.

Trzon zespołu to Małgorzata Tekla Tekiel – bas, Marcin Świetlicki – głos, Paulina Owczarek – saksofon barytonowy. W zespole prawdopodobnie grają ponadto Igor Pudło – różne przyrządy, Tomek Chołoniewski – perkusjonalia, oraz szereg innych wybitnych muzyków polskich. Niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą.
Grają muzykę ponadgatunkową. Głośno i cicho. Szybko i wolno. Na siedząco, na stojąco, nawet na leżąco.

Zobaczcie zdjęcia!

Strona głównaKulturaPoznań: Morświn w CK Zamek. Jako jeden z 7 Wspaniałych