Poznań: Monika Pyrek zaprasza na Golęcin

Monika Pyrek Tour fot. UMP

Monika Pyrek Tour – taki tytuł noszą zawody w skoku o tyczce dla dzieci i młodzieży, które w piątek 20 sierpnia odbędą się na Golęcinie. Do udziału zaproszeni są wszyscy chętni młodzi poznaniacy, także uczestnicy półkolonii, obozów i szkół letnich.

W Monika Pyrek Tour wezmą udział młodzi adepci skoku o tyczce, a także ona sama: wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy w tej konkurencji. To fundacja Moniki Pyrek jest głównym organizatorem imprezy. To również okazja do bliższego zapoznania się z ta dyscyplina sportu w atmosferze rodzinnego pikniku sportowego.

Głównym elementem projektu są zawody tyczkarskie organizowane w formie tour, podczas których wystąpią zawodniczki i zawodnicy trenujący skok o tyczce w praktycznie każdym wieku, od najmłodszych adeptów konkurencji aż do kategorii open.
„Oglądanie takiego konkursu na żywo z pewnością będzie wyjątkową atrakcją dla wszystkich kibiców” – uważają organizatorzy Monika Pyrek Tour.

Poza zawodami sportowymi podczas imprezy będzie można skorzystać ze specjalnej strefy sportowo-pomiarowej, przygotowanej nie tylko dla zawodników, ale także kibiców i ich rodzin. W strefie zostanie między innymi wydzielona część zabawowa dla najmłodszych, którzy będą mogli poczuć się jak profesjonalni tyczkarze – organizatorzy przygotowali dla nich skok o tyczce na zeskok dmuchany, skok o tyczce do basenu z kulkami oraz pomiędzy piankowymi kamykami. Wszystkie te aktywności dzieci będą wykonywać oczywiście pod opieką instruktora.

Natomiast w bardziej profesjonalnej części strefy będzie można sprawdzić na elektronicznych urządzeniach pomiarowych swój refleks, wykonać próbę skoku dosiężnego oraz skoku w dal z miejsca z elektronicznym pomiarem – a nawet biegu na 30 metrów.

Jak się zgłosić? Uczestnicy indywidualni mogą po prostu przyjść na stadion lekkoatletyczny Golęcin w piątek 20 sierpnia, między 9.00 a 15.00. Większe grupy proszone są o kontakt mailowy: [email protected]cjamonikipyrek.pl.

Podziel się:

Ostatnio dodane: