Poznań: Modertrans przeniósł się na Stalową. Jaśkowiak: „Rozwój spółki to zyski dla miasta”

Modertrans, Stalowa fot. UMP

Poznański producent tramwajów przeniósł się z Biskupic do Poznania – ale tylko częściowo. W nowej siedzibie przy ulicy Stalowej w Poznaniu będzie się odbywała część produkcji, głównie naprawy powypadkowe i utrzymaniowe.

Nowa siedziba Modertrans Poznań mieści się na części terenu dawnego Zakładu Napraw Taboru Kolejowego, a jedna z hal została zbudowana na konstrukcji nośnej budynku po ZNTK. Pozostałe budynki już trzeba było budować od podstaw. Teraz Modertrans ma tam do dyspozycji 7000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej.

Produkcja tramwajów nadal będzie się odbywała w Biskupicach, ale naprawy powypadkowe i utrzymaniowe będą prowadzone w Poznaniu, bo jest to znacznie wygodniejsze z punktu widzenia dostaw pojazdów wymagających napraw. Przy Stalowej firma ma do dyspozycji bocznicę kolejową do węzła Franowo, wagony do naprawy mogą więc wygodnie przyjechać pociągiem, a po naprawie w ten sam sposób odesłane do właścicieli w dowolnym miejscu w kraju.

– Modertrans to obok Międzynarodowych Targów Poznańskich najbardziej znana w Polsce, ale też na arenie międzynarodowej spółka, w której miasto ma udziały – podkreśla prezydent Jacek Jaśkowiak, który dziś odwiedził firmę w nowej siedzibie. – Aktualnie największe światowe koncerny produkujące pojazdy szynowe interesują się zakupem Modertransu. Rozwój spółki to dla miasta wymierne zyski – zarówno finansowe jak i wizerunkowe. Naszymi tramwajami podróżują już bowiem nie tylko poznaniacy, ale także m.in wrocławianie. Już niedługo pojazdy produkowane przez firmę z Poznania będą jeździły także w Łodzi czy pod Berlinem.

Podczas wizyty prezydent Poznania miał okazję obejrzeć elektryczny zespół trakcyjny Kolei Śląskich, będący w trakcie naprawy utrzymaniowej.

Podziel się:

Ostatnio dodane: