Młodzieżowy Strajk Klimatyczny fot. Karolina Adamska

Poznań: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. “Walczę o prawo do życia dla wszystkich!”

“Największa mobilizacja w historii”. Tymi słowami organizatorzy zapraszali na Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, który dziś odbył się w wielu miastach Polski.

Co spowodowało tę niezwykłą mobilizację wśród młodych? Troska o los naszej planety. – Protest ma na celu pokazać, że społeczeństwo nie zgadza się z biernością rządzących wobec coraz bardziej zaostrzającego się kryzysu klimatycznego – największego i najtrudniejszego wyzwania z jakim do tej pory mieliśmy do czynienia – tłumaczyli organizatorzy.

Dzień nieprzypadkowy. 20 września jest ostatnim piątkiem przed szczytem ONZ w Nowym Jorku dotyczącym zmian klimatu na naszej planecie. – Organy rządzące muszą wiedzieć, że my wszyscy nie zgadzamy się, by
przyszłość naszego świata i następnych pokoleń została zaprzepaszczona przez ich ignorancję – ostro zapowiadali przed protestem organizatorzy.

Ten odbył się w dość spokojnej atmosferze. Uczestnicy spotkali się na placu Wolności, gdzie wygłaszali przemowy do swoich kolegów i koleżanek (“Walczę o prawo do życia dla wszystkich!”). Najbardziej zdecydowanym podczas tej części był najprawdopodobniej ten najstarszy – Wiesław Rygielski, który jest znany ze swojej bezwzględnej walki o lepsze powietrze. Tym razem przekonywał młodzież, że powinny być bardziej radykalni i nie mieć oporów przed blokowaniem ulic czy sesji rady miasta… Ci natomiast wydawali się być bardziej zaangażowani we wspólne śpiewanie “Imagine” Johna Lennona, po którym ruszyli przez miasto.

mat. pras. / SS fot. Karolina Adamska

 

4
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Przecież dziura ozonowa się zmniejsza …. Lepiej by było jak by do lasu poszli posprzątać a nie jakieś manifesty . Działania nie gadanie !

Merberos Knightmare
Merberos Knightmare

Oszołomy sterowane lewiznową ideologią… słabo coś widzę przyszłość świata…