Poznań: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. “Dla Europy nadchodzi bardzo ważny czas”

Około 150 osób wzięło udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym. Protestujący kolejny raz zwracali uwagę na zagrożenie jakim są zmiany klimatu.

– Dla Europy nadchodzi bardzo ważny czas – czas wyborów do Europarlamentu. Niestety, ze zdecydowanej większości ogłoszonych programów nie wynika, że doniesienia naukowców o dramatycznych zmianach klimatu są traktowane na poważnie. Nie możemy dopuścić, aby powtórzyło się to podczas wyborów do polskiego parlamentu. Dorośli muszą uwzględnić naszą przyszłość w swoich wyborach, propozycjach politycznych oraz podejmowanych działaniach. Dlatego tak ważne jest, byśmy byli jeszcze głośniej, krzycząc: Czas na zmiany! – w ten sposób organizatorzy zapraszali wszystkich zainteresowanych na akcję.

Protest, który miał być apolityczny w dużej mierze polegał na namawianiu do głosowania w niedzielnych wyborach. Trudno jednak się temu dziwić. Część uczestników protestu to ludzie zaangażowani w działalność w partyjnych młodzieżówkach.

Oprócz tego tradycyjnie pojawiły się nawoływania do dbania o środowisko i podkreślenie jak istotne jest ono dla przyszłych pokoleń. – Rocznie z powodu zmian klimatycznych umiera 300 tys. ludzi. Ta liczba stale rośnie i to wszystko spadnie na nas, młodych. To my odziedziczymy śmieci, zanieczyszczenia i wszystkie szkody, spowodowane zmianami klimatu – krzyczał do tłumu jeden z uczestników protestu. – Przestańcie korzystać z jednorazowych opakowań, zacznijcie pić tzw. “kranówę”, odmawiajcie słomek w restauracjach. To nie jest nic dużego, a ocenom to naprawdę pomoże!

Dodaj komentarz

avatar