Poznań: Młodzież Wszechpolska z akcją “Kocham Polskę”

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej rozdawali dzisiaj kalendarze w Poznaniu z hasłem “Kocham Polskę”. Akcja ma promować nowoczesny patriotyzm wśród Polaków.

– Zebraliśmy się tutaj z okazji akcji “Kocham Polskę” – powiedział Marek Sajdok, prezes Młodzieży Wszechpolskiej w Poznaniu. – W tym roku chcemy wyrazić miłość do ojczyzny jako troskę o rodzinę, która jest podstawową komórką społeczną, miejscem z którego młodzi obywatele wynoszą miłość do ojczyzny oraz swoje wartości.

– Patriotyzm w Polsce jest mocno naznaczony krzywdami, których nasz naród doznał – kontynuował Marek Sajdok. – Pamięć o bohaterach jest bardzo ważna, ale nie można się skupiać jedynie na żalu za utraconymi ziemiami czy krzywdami doznanymi w ciągu ostatnich 300 lat. Naród, który w dzisiejszych czasach chce się rozwijać, chce promować swoje wartości i pozostać silny, musi się cechować silnym poczuciem narodowej dumy, pewności siebie i optymizmu. Dlatego w tym roku chcemy skupić się na formie patriotyzmu jaką jest miłość do rodziny.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze