Festiwal Międzyszkolny 1 fot. ROSM

Poznań: Młodzi artyści ze Starego Miasta dali wielki koncert!

Osiedlowi radni wymyślili, a szkoły przyklasnęły pomysłowi – i tak doszło do powstania Festiwalu Międzyszkolnego, który odbył się 23 listopada w Sali Koncertowej POSM przy ul. Solnej.

Do udziału w tym wydarzeniu Rada Osiedla Stare Miasto zaprosiła wszystkie szkoły podstawowe z terenu osiedla. Młodych artystów przywitał na scenie swoją przepiękną grą zespół z POSM II st. im. Mieczysława Karłowicza, a później już zaczęły się popisy wokalne, taneczne, teatralne, a nawet… akrobatyczne!

– Celem tego festiwalu była możliwość wspólnej zabawy, występu poza murami swoich szkół i zaprezentowanie swoich umiejętności i talentów – twierdzą zgodnie staromiejscy radni. – Zależało nam na pokazaniu jak wiele dzieje się w szkolnych murach poza obowiązkową edukacją. Mamy cudowne dzieci oraz wspaniałą młodzież. Liczymy, że ten festiwal będzie początkiem cyklicznych wydarzeń artystycznych z udziałem uczniów ze staromiejskich szkół.

Projekt opracowały i koordynowały radne Alicja Wilak i Małgorzata Osińska, które namówiły do współpracy Monikę Kusz, dyrektorkę POSM. Pomagali radni Maria Sokolnicka-Guzek i Michał Kondella. Imprezę poprowadziła Marta Wilak.

ROSM, el