Jakub Marciniak Młoda Prawica

Poznań: Młoda Prawica zaprasza inne młodzieżówki do rozmów. “Stwórzmy Najlepszy Plan dla Młodych”

Edukacja, praca, klimat i dialog – na tych czterech filarach opiera się “Najlepszy Plan dla Młodych”, ogólnopolski projekt Młodej Prawicy. Dziś zainaugurowano jego działalność w Poznaniu.

Najlepszy plan dla młodych” Inicjatywa Młodej Prawicy oraz Porozumienia Gowina ma na celu aktywizację polskiej młodzieży oraz wypracowanie wspólnego, merytorycznego planu rozwoju dla młodych osób mieszkających w Polsce oraz rozwoju tego dobra wspólnego, jakim jest Rzeczpospolita Polska.

Inicjatywa ma być ponadpartyjna, dlatego zostały do niej zaproszone inne młodzieżówki, stowarzyszenia i fundacje zrzeszające młodych ludzi albo pracujące na ich rzecz. Wszyscy chętni, nie tylko młodzi politycy, mogą brać udział w dyskusji i dzielić pomysłami. Można się kontaktować przez FB, Twitterze i Instagramie, a wszystkie bieżące informacje będą oznaczone hashtagiem #NajlepszyPlandlaMlodych.

– Ponieważ uważamy, że w celu wypracowania wspólnego planu potrzebna jest rozmowa z osobami o różnych poglądach – wyjaśnia Jakub Marciniak z Młodej Prawicy w Poznaniu,

Plan jest oparty na czterech filarach, o których można rozmawiać merytorycznie oraz wspólnie, bez generowania niepotrzebnych sporów ideologicznych i antagonizowania społeczeństwa.
– To edukacja, klimat, praca oraz dialog – tłumaczy Marciniak. – W każdym z tych tematów, jak uważamy, młodzież ma dużo do powiedzenia i warto skonsultować niektóre nasze pomysły z pomysłami innych organizacji, ale też młodych osób, które nie są nigdzie zrzeszone, ale chcą się wypowiedzieć i dorzucić swoje pomysły dla naszego planu.

Przykładem tematu, który jest ważny dla wszystkich, jest na pewno klimat, bo działania w tej dziedzinie są niezbędne i to jest oczywiste dla wszystkich, bez względu na poglądy polityczne. A dlaczego dialog?
– W Polsce istnieje bardzo mocny podział społeczeństwa, i starsze osoby często mają problem, by ze sobą porozmawiać – tłumaczy młody polityk. – Chcemy do tego doprowadzić, by zażegnać spory, przejść na pole mniej ideologiczne, a bardziej merytoryczne, nie kłócić się, ale pracować.

Młoda Prawica ma nadzieję, że uda się uniknąć ideologicznych rozważań na rzecz merytorycznych dyskusji.
– Wydaje nam się, że te sfery, w których chcemy prowadzić rozmowy, nie są bardzo zideologizowane i będzie można dojść do pewnego konsensusu – uważa Jakub Marciniak. – My jesteśmy otwarci na dialog. A jak wiadomo, pluralizm bywa kłopotliwy, ale z pewnością prowadzi do wypracowania pewnym pomysłów.

Produktem finalnym będzie stworzenie merytorycznego planu, który być może później uda się przekuć w projekt ustawy i przekazać go starszym kolegom w Sejmie.

Akcja ma zasięg ogólnopolski. Konferencje Młodej Prawicy odbyły się dziś między innymi w Kaliszu, Koninie, Krakowie, Wrocławiu i Inowrocławiu. W piątek odbyła się konferencja w Warszawie, a w tym tygodniu zostaną wysłane zaproszenia do lokalnych młodzieżówek.

el

Dodaj komentarz

avatar