ministrowie spraw zagranicznych składają kwiaty przed pomnikiem Poznańskiego Czerwca '56 fot. K. Adamska

Poznań: Ministrowie spraw zagranicznych złożyli kwiaty przed pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956

W Poznaniu i Rogalinie odbywa się dziś spotkanie ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej i Bałkanów Zachodnich. Ministrowie złożyli kwiaty przed pomnikiem Poznańskiego Czerwca ’56 i pojechali na obrady do Rogalina.

Gospodarzem spotkania jest minister spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau. I to właśnie on powitał oficjalnie przedstawicieli ministerstw spraw zagranicznych Czech, Słowacji i Węgier w Rogalinie.

Po powitaniu uczestnicy szczytu udali się na spotkanie koordynacyjne, w planach jest też sesja plenarna w formacie Grupa Wyszehradzka + Bałkany Zachodnie.

“Wśród najistotniejszych tematów zaplanowanej dyskusji ministrów znalazły się m. in. zagadnienia związane z polityką rozszerzenia UE, współpraca w kontekście pandemii COVID-19 i odbudowy postpandemicznej, jak też wzmocnienie partnerstwa regionalnego” – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Format spotkań V4 oraz Bałkany Zachodnie został zainicjowany przez Polskę w 2012 roku. Od tego czasu odbywają się one cyklicznie na zaproszenie jednego z państw V4 sprawującego rotacyjne przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze