Poznań: Milionowy Wielkopolanin – a właściwie Wielkopolanka – zaszczepiony!

Punkt Szczepień przeciwko Covid-19 Akcja Szczepimy się Malta Poznań fot. Sławek Wąchała
Kwiaty od wojewody – i prawdziwe oblężenie przez dziennikarzy i fotoreporterów. To wszystko musiała przeżyć Katarzyna Cyprych, milionowa pacjentka w Wielkopolsce zaszczepiona dziś nad Maltą.

Udało się to jej bez trudu, ponieważ szeregowa Katarzyna Cyprych jest żołnierzem 125 batalionu z Leszna, więc przywykła do wyzwań i trudnych zadań. Tu musiała nie tylko się zaszczepić, ale jeszcze ustawić odpowiednią stroną, pod dyktando operatorów kamer i fotoreporterów.

Jest pani milionowym zaszczepionym Wielkopolaninem – powiedział wojewoda Michał Zieliński, gratulując szeregowej. I wyraził nadzieję, że nie bolało…

– Bardzo się cieszę, że mogłam się zaszczepić, poszło to bardzo sprawnie – mówiła szeregowa. – Warto poświęcić wolny dzień, to nie trwało długo. Ja uważam, że to powinien być obowiązek każdego. Żebyśmy jak najszybciej wrócili do normalności.

Kolejka posuwa się szybko, także dlatego, że każdy już wchodzi z wypełnioną ankietą, a jeśli wypełniając ją ma jakieś wątpliwości – może zapytać wolontariuszy podczas stania w kolejce.

O godzinie 12.00 było zaszczepionych już ponad 300 osób.