Poznań: Milion złotych na półkolonie

Miasto przeznaczy milion złotych na półkolonie dla uczniów szkół podstawowych.

– W zeszłym roku po raz pierwszy miasto zaproponowało rodzicom możliwość opieki nad dziećmi w ramach półkolonii. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem, a przede wszystkim spełniło oczekiwania najmłodszych. Podczas nadchodzących wakacji, po raz kolejny, wspólnie ze szkołami, postanowiliśmy zorganizować uczniom czas wolny – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Warte podkreślenia jest, że półkolonie odbywają się w szkołach, do których dzieci uczęszczają w ciągu roku, a więc w większości znajdujących się blisko miejsca zamieszkania.

Półkolonie są skierowane dla uczniów klas I – III szkół podstawowych, których rodzice mieszkają i rozliczają podatki w Poznaniu (jest to weryfikowane przy zapisach). Koszt pobytu dziecka na tygodniowej półkolonii to 440 złotych. Miasto jednak znacząco dofinansowuje półkolonie (w sumie przeznaczy na to milion złotych w tym roku), przez co rodzic zapłaci jedynie 100 złotych.

– W ramach turnusu półkolonijnego, który potrwa 5 dni, przewidujemy opiekę wykwalifikowanych opiekunów przez 8 godzin dziennie. W tym czasie miasto zapewni najmłodszym moc atrakcji – wyjaśnia Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. – Oferta półkolonii obejmuje również wyżywienie w postaci dwóch posiłków – śniadań oraz obiadów.

Zapisy na półkolonie odbywają się przez szkoły podstawowe. Decydująca jest kolejność zgłoszeń.

Autor: UMP op. AS