Mieszkania dla niepełnosprawnych. PFRON uruchomił dwa programy

Poznańskie Centrum Świadczeń fot. K. Adamska

„Dostępne mieszkanie” oraz „Mieszkanie dla Absolwenta” – tak nazywają się dwa nowe programy uruchomione przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pakietu programowego „Samodzielność-Aktywność-Mobilność”.

– Nowe programy to szansa dla osób z niepełnosprawnością ruchową, które są ograniczone przez bariery architektoniczne i z ich powodu nie mogą być aktywne. To także nowe możliwości dla tych, którzy chcą rozpocząć samodzielne życie zawodowe po zakończeniu edukacji – wyjaśnia Anna Skupień, dyrektor Oddziału Wielkopolskiego PFRON.

W ramach programu „Dostępne mieszkanie” osoby z niepełnosprawnością mogą uzyskać dofinansowanie do zmiany mieszkania na lokal wolny od barier architektonicznych. Z kolei w ramach programu „Mieszkanie dla Absolwenta” osoby z niepełnosprawnością, które ukończyły edukację i szukają pracy, mogą ubiegać się o dofinansowanie do wynajmu mieszkania na czas poszukiwania pracy i jej rozpoczęcia. Bez względu na rodzaj ukończonej szkoły.

By skorzystać z któregoś z programów, należy się zwrócić do powiatowego bądź miejskiego centrum pomocy rodzinie, bo to one zajmują się realizacją obu programów. One także udzielają informacji, jak złożyć wniosek, by otrzymać dofinansowanie, i jakie dodatkowe dokumenty są potrzebne.

Podziel się:

Ostatnio dodane: