Poznań: Mieszkańcy ulicy Gardowskiej sami złapali i obezwładnili włamywaczy

Radiowóz fot. policja
Dzięki czujności i odwadze sąsiadów udało się nie tylko zapobiec włamaniu do jednego z domów na ulicy Gardowskiej, ale także złapać dwóch włamywaczy na gorącym uczynku. Po obywatelskim zatrzymaniu mieszkańcy przekazali ich policji.

Całe wydarzenie opisał na profilu społecznościowym Rady Osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki Krzysztof Filipiak, przewodniczący zarządu osiedla: „do zdarzenia doszło około godziny 21. Jeden z sąsiadów zauważył dwóch podejrzanych mężczyzn obserwujących dom jednorodzinny. Niedoszły rabuś wspomagając się pojemnikiem na śmieci przeskoczył na teren posesji podejmując próbę włamania do domu. W tym czasie jego wspólnik obserwował otoczenie. Obaj włamywacze zostali jednak niemiło zaskoczeni przez czujnych sąsiadów! W wyniku szybkiej reakcji obydwaj sprawcy zostali ujęci, obezwładnieni i oddani w ręce policji!”.

Radny podkreślił, że policja przyjechała w ciągu 10 minut, przejmując włamywaczy od sąsiadów, którzy dokonali obywatelskiego zatrzymania.
„Bardzo się cieszymy, że udało się zapobiec kradzieży i mamy nadzieję, że postawa naszych sąsiadów skutecznie odstraszy kolejnych potencjalnych amatorów łatwego zarobku. Brawo!” – podsumował radny. – „Jeżeli nasi bohaterowie nas czytają to w imieniu mieszkańców Osiedla bardzo dziękujemy Wam za obywatelską postawę! Wyrazy uznania”.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: