lampa uliczna fot. ZDM

Poznań: Mieszkańcy narzekają na rozrzutność miasta. “ZDM podjął działania mające na celu jak najszybsze usunięcie awarii”

Od dwóch dni część mieszkańców Poznania zgłasza kolejne ulice na których działały światła uliczne w ciągu dnia. ZDM zapewnia, że już pracuje nad naprawą oprogramowania odpowiedzialnego za awarię.

Nie wiadomo co spowodowało awarię. Jej efektem natomiast było rozregulowanie lamp ulicznych w Poznaniu. Światło, które powinno się zapalać dopiero kiedy zapada mrok, paliło się cały dzień. Wielu poznaniaków było oburzonych marnotrawstwem energii w ten sposób.

ZDM zapewnił, że już pracuje nad naprawą awarii, ale ze względu na fakt, że jest to skomplikowana operacja, całość może zająć nieco czasu. – Wykwalifikowani pracownicy muszą sprawdzić oprogramowanie wszystkich urządzeń sterujących, a następnie wprowadzić aktualne czasy załączania oświetlenia. Z uwagi na liczbę szaf sterujących (ok. 300) prace będą trwać bez przerw aż do skutecznego wprowadzenia aktualnego oprogramowania – napisali przedstawiciele ZDM w komunikacie.

Źródło: ZDM

Dodaj komentarz

avatar
Reklama