Poznań: Mieszkańcy Głuszyny nareszcie mają parking

Głuszyna, parking fot. ZKZL

Nowy parking na 140 miejsc i nowa organizacja ruchu na osiedlu – mieszkańcy Głuszyny 123 nareszcie mają porządny parking i znacznie przyjemniejsze otoczenie swoich domów dzięki współpracy ZKZL i najemców.

Mieszkańcy wielokrotnie w rozmowach z Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych poruszali temat organizacji ruchu w sąsiedztwie bloków przy ul. Głuszyna 123.
– Wcześniej miejsca były wyznaczone kostką brukową, ale większym problemem była stawianie pojazdów w miejscach niedozwolonych między innymi pod oknami nieruchomości – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Samochody robiły hałas, a dodatkowo spaliny z samochodów dostawały się do mieszkań. Drugim ważnym aspektem nieprawidłowego parkowania były spore utrudnienia dla służb ratowniczych. Zaparkowane samochody często blokowały dojazd do klatek schodowych między innymi pracownikom pogotowia ratunkowego. Warto dodać, że samochody zastawiały też dostęp do zasieku śmietnikowego.

Dlaczego Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych pozytywnie przychylił się do wniosku mieszkańców i dzięki wspólnym wysiłkom powstał nowy parking. Przy okazji uporządkowano też organizację ruchu.
– Powstało 140 miejsc parkingowych, a miejsca są wyznaczone wymalowanymi liniami – mówi Łukasz Kubiak. – Na parkingu powstało też 7 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. Spółka nie zapomniała o oznaczeniach parkingu, które były niezbędne w projekcie organizacji. To właśnie teraz na terenie nieruchomości pojawiły się znaki informujące o zakazie parkowania poza miejscami do tego wyznaczonymi. Uchroni to mieszkańców od hałasów i spalin pod ich oknami oraz ułatwi dojazd do nieruchomości odpowiednich służb.

Stała organizacja ruchu na tym terenie została uruchomiona 19 września. Mieszkańcy zostali o niej poinformowani poprzez plakaty informacyjne umieszczone w klatkach schodowych i tablicach ogłoszeniowych.