Poznań: Mieli lecieć na wakacje. Utknęli na poznańskim lotnisku

Ławica fot. UMP

Około 200 osób czekało na poznańskim lotnisko Ławica na samolot, który miał ich zabrać do tureckiej Antalyi o godzinie 6.05. Z powodu mgły maszyna jednak nie wylądowała na Ławicy.

Jak się dowiedzieli pasażerowie, samolot linii lotniczych SunExpress został zawrócony z trasy do Wrocławia ze względu na mgłę. Zabrał pasażerów z tamtejszego lotniska i poleciał do Antalyi.

Jednak o tym poznańscy pasażerowie dowiedzieli się dopiero po godzinie 10.00, czyli po kilku godzinach czekania na lotnisku. Jak informuje „Głos Wielkopolski”, około 200 osób, które miały polecieć tym samolotem, było odsyłanych od okienka do okienka bez żadnej konkretnej informacji, kiedy wreszcie polecą do Turcji i gdzie jest ich samolot.

O tym, że maszyna zamiast do Poznania, zawróciła do Wrocławia i poleciała do Antalyi, dowiedzieli się z… aplikacji śledzenia lotów. Później otrzymali także informację, jak ubiegać się o zwrot 50 proc. kosztów – jednak tylko w języku angielskim.

Ostatecznie pasażerowie uzyskali obietnicę, że samolot wróci po pasażerów z Poznania około godziny 14.40, a więc już około 15.00 będą mogli udać się na wymarzone wakacje.

Podziel się:

Ostatnio dodane: