Stella Gołębiewska fot. UMP

Poznań: Miejskie Centrum Interwencji Kryzysowej ma nowego szefa

Jerzy Krysiak, dyrektor Miejskiego Centrum Interwencji Kryzysowej, a jego miejsce zajmie Stella Gołębiewska, dotychczasowa pełnomocniczka prezydenta Poznania do spraw polityki równościowej.

Miejskie Centrum Interwencji Kryzysowej to placówka oferująca całodobowe schronienie w sytuacjach nagłych i kryzysowych, na przykład przemocy w rodzinie. Ośrodek zapewnia ochronę i bezpieczeństwo osobom, które tam trafiają, udziela też specjalistycznej pomocy i poradnictwa.

Nowa szefowa jest socjolożką i mediatorką sądową, a jako pełnomocniczka prezydenta ds. polityki równościowej niejednokrotnie pracowała z osobami dotkniętymi kryzysem życiowym i doświadczającymi przemocy. Ma więc odpowiednie doświadczenie, które będzie mogła wykorzystać w nowym miejscu pracy.

Jak informuje Urząd Miasta Poznania, Stella Gołębiewska koordynowała trzy edycje Poznańskiego Tygodnia Tolerancji, przyczyniła się też do powstania mieszkania interwencyjnego, w którym mogą zamieszkać osoby wykluczone ze względu na tożsamość płciową i doświadczające przemocy z tego powodu.
– Bardzo dziękuję wszystkim, z którymi miałam możliwość współpracować – mówi Stella Gołębiewska. – Dziękuję za wspólną troskę o Poznań. To dla mnie bardzo ważne, że mogłam współtworzyć rozwiązania na rzecz osób doświadczających nierównego traktowania. Dobrą energię i zaangażowanie wielu ukierunkowaliśmy na poszukiwanie rozwiązań pozwalających każdej osobie w naszym mieście żyć zgodnie ze swoimi wartościami i wyborami.

Stella Gołębiewska na nowym stanowisku rozpocznie pracę 13 kwietnia. Od tego samego dnia jej obowiązki jako pełnomocniczki ds. polityki równościowej przejmie Agnieszka Zawadzka, absolwentka Akademii Ekonomicznej, aktywistka i przedsiębiorczyni pracująca obecnie w Urzędzie Miasta Poznania, której szczególnie bliska jest tematyka równości kobiet i mężczyzn w życiu społecznym oraz zawodowym.