Poznań: Miejska choinka już się świeci!

włączenie oświetlenia miejskiej choinki fot. S. Wąchała

Stoi w nowym miejscu, bo na placu Wolności, ma 12 metrów wysokości i dziś uroczyście włączył na niej oświetlenie Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Rozświetlona miejską choinkę podziwiały tłumy poznaniaków.

Tegoroczne drzewko znów, tak jak rok temu, jest sztuczne, bo żywa choinka wymaga solidnego posadowienia w gruncie. Na placu Wolności, który jest jej lokalizacją tymczasową i pod którym znajduje się podziemny parking, nie jest to możliwe. Dlatego w tym roku miejska choinka znów jest sztuczna.

Oświetlenie miał włączyć zgodnie z zapowiedziami prezydent Jacek Jaśkowiak, jednak na placu pojawił się jego zastępca Mariusz Wiśniewski i to on po tradycyjnym odliczaniu włączył choinkowe światełka ku radości wszystkich zebranych. Wcześniej poznaniacy na tarasie Arkadii mogli też obejrzeć spektakl taneczny i krótki, efektowny pokaz teatru ognia.

Plac Wolności to jedno z trzech miejsc, w których odbywa się jarmark bożonarodzeniowy, Betlejem Poznańskie. Tu potrwa on najdłużej, bo do 26 grudnia. Ale już jutro warto będzie zajrzeć na Rynek Łazarski, na otwarcie drugiej części Betlejem Poznańskiego. O 15.30 zaśpiewa Marta Podulka, a uroczyste rozpoczęcie zaplanowano na 17.00, ale atrakcji nie zabraknie już od rana.

Natomiast 10 grudnia rozpocznie się Betlejem Poznańskie przy Arenie. Tam też zaplanowano Poznański Festiwal Rzeźby Lodowej.


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978