Murowana Goślina szkoła 4 fot. PP

Poznań: Między szkołą a rynkiem pracy

Taki tytuł nosi ogólnopolska konferencja przygotowana online przez samorząd województwa wielkopolskiego. Marzena Wodzińska, członkini zarządu województwa, do uczestnictwa w niej zaprasza wszystkie osoby związane z kształceniem zawodowym i rynkiem pracy w Polsce.

– Zachęcamy przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, kuratoriów oświaty, dyrektorów szkół, doradców zawodowych, pedagogów, nauczycieli, edukatorów, trenerów oraz pracowników instytucji związanych z edukacją i rynkiem pracy z terenu całej Polski – mówi Marzena Wodzińska, odpowiedzialna m.in. za edukację w Wielkopolsce.

Konferencja ukazuje, jak ważne jest przygotowanie młodzieży do stawiania pierwszych kroków zawodowych, promuje kształcenie i szkolenie zawodowe, poszerza wiedzę o wymaganiach rynku pracy oraz – w aspekcie poradnictwa, kariery i pracy z młodzieżą – wzbogaca warsztat pracy, a także integruje środowiska edukacyjne i gospodarcze.

Wyzwania współczesnego, dynamicznie rozwijającego się rynku pracy wymuszają potrzebę ciągłego obserwowania jego zmian. Pojawiają się nowe zawody i sposoby wykonywania pracy. Atrakcyjny na rynku pracownik jest świadomy własnych kompetencji zawodowych, posiada umiejętności szybkiego dostosowania się do zachodzących zmian i potrzeb pracodawców. Dlatego tak ważne jest przygotowania młodzieży do stawiania pierwszych kroków zawodowych.

Problematykę związków edukacji z rynkiem pracy przedstawią eksperci, współpracujący na co dzień z jednostkami Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Organizatorami konferencji są marszałkowskie Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego oraz Akademia Webinaru. Natomiast honorowy patronat nad wydarzeniem przyjęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie.

Konferencja odbędzie się w poniedziałek 18 maja 2020 r. w godz. 17-20. 40. Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapisy odbywają się tutaj.
Natomiast szczegółowy program konferencji znajduje się tutaj.

UMWW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze