chodnik Półwiejska

Poznań: Między Krakowską i Królowej Jadwigi jest już chodnik!

Dzięki budowie drogi rowerowej prowadzącej od Dolnej Wildy do Półwiejskiej poznaniacy doczekali się wreszcie porządnego chodnika na odcinku między Królowej Jadwigi i Krakowską.

Ruch pieszych na tym odcinku zawsze był wyjątkowo intensywny, bo z jednej strony mamy tłumnie uczęszczany deptak ze Starym Browarem i drogą na Stary Rynek, a z drugiej – tłumnie oblegane przystanki komunikacji miejskiej na Królowej Jadwigi. I oba te miejsca łączył chodnik szerokości zaledwie około metra, w porywach do dwóch. W godzinach szczytu nie było mowy o przejściu – trzeba się było przepychać.

Dzięki rozpoczętej 1 lipca budowie ostatniego fragmentu nowej drogi rowerowej prowadzącej wzdłuż Dolnej Wildy do Półwiejskiej także i piesi zyskali przejście normalnej szerokości, na którym nareszcie zmieszczą się wszyscy przechodnie. Droga rowerowa będzie tu prowadziła częścią dawnego pasa dla samochodów – jednego z dwóch – a dzięki drugiej części pasa piesi dostali szerszy chodnik.

Chodnik już jest gotowy i komfort przejścia między Półwiejską a Królowej Jadwigi znacznie się zwiększył. Gdyby jeszcze władze Poznania ten sam sposób myślenia zastosowały do przebudowy na szersze przystanków tramwajowych na ulicy Królowej Jadwigi – byłoby idealnie…

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze