Poznań: Miasto Żyje Modą

targi-mody-poznań-1 fot. MTP
Najnowsze kolekcje, gorące dyskusje fachowców i oczywiście pokazy. Na MTP rozpoczęły się Targi Mody Poznań. A w tym roku modą żyje także miasto.

Święto trendów i najlepszych stylizacji co roku gromadzi w stolicy Wielkopolski grono najlepszych producentów i projektantów zarówno z kraju, jak i z całej Europy. Wśród damskiej i męskiej odzieży, obuwia i dodatków będzie można znaleźć prawdziwe perełki inspirowane najnowszymi trendami.

Targi otworzył w środę Kongres Fachowców. W debacie udział wzięli udział profesjonaliści, którzy w swoich prelekcjach odnieśli się do branży mody z perspektywy swoich profesji, takich jak e-commerce, nowoczesne technologie, dziennikarstwo czy ekologia. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli m.in. Adam Leja – kolekcjoner sztuki, Anna Kuczyńska – projektantka mody oraz przedstawiciele ekologicznej marki Bohema Clothing produkującej buty ze skóry kaktusa i ananasa.

Do niedzieli, 23 lutego, pasjonaci mody mogą wziąć udział w wydarzeniach projektu Miasto Żyje Modą. Jego głównym założeniem jest promocja projektantów, marek, miejsc oraz wydarzeń, które łączy jedno – moda i najnowsze trendy.

W Centrum Kultury Zamek można zobaczyć wystawę „Nieznany impresjonizm – Manet, Pissarro i im współcześni”. To okazja, aby podziwiając dzieła mistrzów, poznać trendy panujące w ówczesnej modzie.

Coco Boutique oferuje warsztaty pt. „Capsule wardrobe w praktyce”, których celem będzie uświadomienie klientkom, w jaki sposób budować kapsułową garderobę oraz jak odpowiednio dobierać do siebie rzeczy. Confashion zaprasza na nocne zakupy i spotkanie po godzinach otwarcia w butiku przy jednej z najpiękniejszych ulic Poznania – ulicy Paderewskiego, a Miszkomaszko oferują warsztaty drukowania koszulek techniką sitodruku.

Novamoda zapowiada tydzień szalonych cen i rabatów na ubrania od projektantów, można się też umówić na zakupy ze stylistką, a marka biżuteryjna Oyca przygotowała dla uczestników projektu dwa spotkania, podczas których dowiedzą się oni więcej na temat projektowania biżuterii komercyjnej, sztuki złotniczej oraz biżuterii męskiej, skupiając się na twórczości Mieczysława Gryzy. Patrizia Aryton przygotowała dla klientek specjalną ofertę promocyjną. Każdy kupujący z biletem Targów Mody Poznań zapłaci o 20 proc. taniej.

Muzeum Historii Ubioru zaprasza na kuratorskie zwiedzanie wystawy „Czego oczy nie widzą. Historia bielizny w XIX wieku”. Oprowadzanie odbędzie się w czwartek, 20 lutego o godz. 18:00. Uczestnicy Targów Mody Poznań mogą skorzystać ze specjalnej zniżki 25 proc. na bilety.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: