Poznań: Miasto w miniaturze – i z klocków Lego

Poznań z kolcków Lego Mateusz Wawrowski Fot. Sławek Wąchała
Collegium Minus UAM, CK Zamek, tramwaje i autobusy łącznie z tymi zabytkowymi – wszystko będzie można zobaczyć na wystawie „Miasto Poznań z klocków Lego” dzięki Radzie Osiedla Żegrze.

Na wystawie będzie można oglądać makiety znanych poznańskich obiektów oraz modele pojazdów komunikacji miejskiej w Poznaniu – wszystko autorstwa Mateusza Wawrowskiego, znanego miłośnika Lego i prawdziwego cudotwórcę, jeśli chodzi o budowanie z tych klocków. Dodatkowo w ramach wydarzenia odbędą się trzy warsztaty o tematyce Lego prowadzone przez Mateusza Wawrowskiego, podczas których uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnymi ciekawostkami, technikami budowy oraz zadać pytania autorowi wystawy.

Niestety, kto chciałby wziąć udział w w warsztatach, już nie ma na to szans. Ze względu na duże zainteresowanie liczba miejsc wolnych na warsztaty została wyczerpana w niespełna tydzień…

Wszyscy chętni natomiast mogą obejrzeć wystawę – wstęp jest bezpłatny – a odbędzie się w salce parafialnej Parafii św. Mateusza na os. Orła Białego 1/2 w Poznaniu i będzie ją można oglądać przez całą niedzielę od godziny 10.00.

Organizatorem wydarzenia jest Rada Osiedla Żegrze.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: