poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Miasto uruchomi nowy parking przy Cytadeli. Na weekendy

Kierowcy, którzy przyjadą z wizytą na Cytadelę, będą mieli gdzie zaparkować. Jeden pas jezdni al. Armii Poznań w czasie dni wolnych od pracy będzie się stawał parkingiem.

Kłopoty z parkowaniem wokół Cytadeli nie są nowością – w sezonie wiosenno-letnim temat wraca jak bumerang, zwłaszcza że odbywa się tam coraz więcej imprez i koncertów, które przyciągają ludzi niekoniecznie z najbliższej okolicy. Legalne parkingi w okolicy są, jak przypomina ZDM: u zbiegu ul. Mieszka I i Pułaskiego (ok. 50 darmowych miejsc), dawny parking buforowy, w okolicach wzgórza św. Wojciecha: przy ul. księcia Józefa, św. Wojciecha, Działowej, wzdłuż ul. Północnej i u zbiegu ul. Północnej i Grabary oraz parking przy ul. Szyperskiej. Jednak osoby spoza Poznania, a takich przyjeżdża tu coraz więcej, mogą mieć problem, żeby tam trafić, jeśli dobrze nie znają miasta.

Ponieważ problem narasta – już wiosna pisaliśmy o rozjeżdżaniu trawników na Cytadeli – Zarząd Dróg Miejskich zadecydował, że na ulicy Armii Poznań w każdy dzień wolny od pracy jeden pas ruchu będzie stawał się parkingiem z dodatkowymi miejscami postojowymi, zgodnie z przygotowanym przez Miejskiego Inżyniera Ruchu projektem. Miejsca postojowe znajdować się będą po prawej stronie jezdni, na odcinku od skrzyżowania z al. Niepodległości do ul. Za Cytadelą.

Po raz pierwszy nastąpi to w najbliższą sobotę, 7 sierpnia. Zgodnie z nowymi rozwiązaniami pas jezdni będzie służył jako obszar do parkowania w soboty, niedziele i dni świąteczne (wolne od pracy) w godzinach od 8.00 do 22.00. Z pewnością poprawi to sytuację parkingową wokół Cytadeli.

By zapewnić większe bezpieczeństwo – przed skrzyżowaniem z al. Niepodległości fizycznie zawężona została jezdnia i ustawiony został znak ograniczający dopuszczalną prędkość pojazdów.

ZDM

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Miasto uruchomi nowy parking przy Cytadeli. Na weekendy