Poznań: Miasto Przyjazne Inwestorom

miasto przyjazne inwestorom fot. UMP
Stolica Wielkopolski zwyciężyła w prestiżowym konkursie Prime Property Prize 2020 i zdobyła miano Miasta Przyjaznego Inwestorom. W rywalizacji Poznań pokonał inne nominowane miasta: Kraków, Lublin, Kołobrzeg i Częstochowę.

Nagrodę odebrał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, podczas uroczystej Gali Property Forum 2020, jaka odbyła się w poniedziałek, 14 września w Warszawie.

Tytuł Miasta Przyjaznego Inwestorom jest przyznawany za działania na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego i tworzenia warunków do zwiększenia aktywności inwestorów. Pod uwagę brane są również jakość obsługi przedsiębiorców oraz sprawne realizowanie procedur administracyjnych.
– Nie było wątpliwości, które miasto może wygrać tę kategorię – mówili prowadzący gali. – Argumentów za nim przemawiających jest mnóstwo.

Nagrodę odebrał prezydent Poznania.
– Dziękuję za to wyróżnienie – mówił Jacek Jaśkowiak. – Jest ono wyrazem uznania dla pracy poznańskiego Biura Obsługi Inwestorów, Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP oraz Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Jednym z kryteriów, którymi kierujemy się przy realizowaniu miejskich inwestycji jest to, na ile będą one impulsem dla inwestorów z sektora prywatnego. Dziękuję za wyraz zaufania. Żyjemy dziś w cieniu pandemii, która dla wielu branż oznacza kryzys. Czasem jednak warto wykorzystać kryzys, by rozwinąć biznes. Tego Państwu życzę i zachęcam do inwestowania w Poznaniu.

Konkurs Prime Property Prize wyłania firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży. Organizuje go Grupa PTWP SA, wydawca portali PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl.

Redakcja tworzy listę nominowanych dla każdej kategorii na podstawie propozycji nadesłanych przez specjalistów. Następnie ci sami eksperci wybierają swoich kandydatów na zwycięzców. Równocześnie odbywa się głosowanie czytelników portalu Propertynews.pl oraz Propertydesign.pl. Laureaci zostają wyłonieni po zliczeniu głosów ekspertów i czytelników portali. W tym roku konkurs cieszył się rekordowym zainteresowaniem, zarówno jeśli o chodzi liczbę zgłoszonych firm, jak i oddanych głosów.

Nagrody przyznawane są w 14 kategoriach. Pozostałe z nich to: „Człowiek Roku PropertyNews.pl”, „Deweloper Roku”, „Najemca Roku”, „Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej”, „Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej”, „Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej”, „Inwestycja Roku Rynek Hotelarski”, „Zielony Budynek”, „Architektura”, „Doradca Roku”, „Przestrzeń komercyjna”, „Coworking Roku” oraz „Kancelaria Roku”.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: