Poznań: Mężczyzna zaczepia w komunikacji miejskiej małe dzieci?

Około 30 letni mężczyzna miał w autobusie zacząć “dotykać i głaskać po włosach dwunastoletnią dziewczynkę”.

Historię nagłośniła siostra jednego z dzieci, które brało udział w sytuacji. Do zdarzenia miało dojść 22 października, około godz. 15.20 w autobusie nr 191. – Mój brat wraz z kolegami i koleżankami wracali ze szkoły autobusem, gdy mężczyzna zaczął dotykać i głaskać po włosach dwunastoletnią dziewczynkę. Wysiadł na przystanku Stoińskiego i podążał za nimi – relacjonuje siostra jednego z dzieci.

Na szczęście grupa dzieci po drodze natrafiła na panią z psem, którą poprosiły o pomoc i odprowadzenie. Nawet to nie zniechęciło mężczyzny do podążania za nimi. – Odpuścił dopiero w okolicach przystanku Sarmacka, gdy pani wyciągnęła telefon i zadzwoniła po policję. W międzyczasie szarpał dzieci i usilnie próbował dostać się do dziewczynki, którą chłopcy próbowali osłonić – wyjaśnia siostra jednego z dzieci.

Mężczyzna miał około 30 lat, krótkie i ciemne włosy. Cechą charakterystyczną był aparat słuchowy. Mężczyzna mówił bardzo niewyraźnie i poruszając się utykał. – Uważajcie i uświadamiajcie swoje dzieci jak należy zachować się w takich sytuacjach. Szczęśliwie, dzieci głośno poprosiły o pomoc i ją otrzymały – podsumowuje siostra dziecka.

Jak tylko otrzymamy dodatkowe informacje od policji, artykuł zostanie zaktualizowany.

Aktualizacja 23 października 2019

Jak poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, mężczyzna został dziś zatrzymany, kiedy zaczepiał kolejkę nastolatkę.

zdjęcie ilustracyjne

2
Dodaj komentarz

avatar
Grażyna Sobańska
Grażyna Sobańska

Rodzice, uczulajcie swoje dzieci na tego typu zaczepki. Dzieci są bardzo mądre i potrafią sobie radzić nawet w trudnych sytuacjach. ???

Daniel Gajowiecki
Daniel Gajowiecki

Ja odrazu bym na mordę dał