Poznań: Mężczyzna, który zaatakował Kacpra Nowickiego, zatrzymany!

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Zarzut gróźb karalnych usłyszał mężczyzna, który 21 grudnia zaatakował przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta przy Dworcu Zachodnim. Ma też policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Przypomnijmy: zdarzenie miało miejsce 21 grudnia wieczorem, przy budynku Dworca Zachodniego. Agresję przechodzącego mężczyzny wywołało to, że Kacper Nowicki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, szedł za rękę chłopakiem, więc zaatakował ich wykrzykując groźby i trzymając w ręku nóż. Na szczęście ochrona dworca zareagowała błyskawicznie, ochroniła atakowanych, ale napastnikowi udało się zbiec.

Poszkodowany złożył jednak zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – i dziś poinformował w mediach społecznościowych, że sprawca napaści został zatrzymany przez policję 27 stycznia. Usłyszał już zarzut gróźb karalnych w prokuraturze. zastosowano także wobec niego policyjny dozór i zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonych.

W sprawie ataku na Kacpra Nowickiego interweniowali także posłowie Nowoczesnej, bo ich zdaniem ten atak był dowodem na to, że w Polsce narasta agresja na tle homofobicznym i rasowym wobec osób nieheteronormatywnych.

„Nie ulega wątpliwości, że wszystkie te zdarzenia to okropne żniwo kampanii wymierzonej przeciwko społeczności LGBT prowadzonej za pośrednictwem rządowej telewizji oraz polityków obozu PiS” – napisali posłowie w interpelacji do marszałek Elżbiety Witek. Przypomnieli jej też, że w polskim kodeksie karnym wśród wymienionych przesłanek przestępstw z nienawiści nie ma orientacji seksualnej – a od ponad roku w Sejmie czeka projekt ustawy, która ma zapewnić ściganie z urzędu przestępstw na tle orientacji seksualnej.

Podziel się:

Ostatnio dodane: