zatrzymany fot. policja Piła

Poznań: Mężczyzna, który ostrzelał tramwaj, zatrzymany

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który uszkodził tramwaj. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca celował do niego z krótkiej wiatrówki.

W styczniu tego roku policjanci ze Starego Miasta otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu tramwaju w rejonie ulicy Lewandowskiej w Poznaniu. Technicy kryminalistyczni pojechali na miejsce, gdzie zrobili oględziny pojazdu, a policjanci ustalili, że nieznana osoba ostrzelała pojazd z wiatrówki w wyniku czego została uszkodzona boczna szyba pojazdu. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W kwietniu policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego z Komisariatu Policji na Starym Mieście zajmujący się tą sprawą, podjęli decyzję o publikacji wizerunku osoby podejrzewanej o to przestępstwo. Mundurowi sprawdzali i weryfikowali każde zgłoszenie, a na podstawie przekazanych informacji ustalili aktualne miejsce przebywania mężczyzny.

23 czerwca sprawca został zatrzymany. 30-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za które grozi mu do 5 lat więzienia. Kara może być jednak wyższa, ze względu na to, że czyn miał charakter chuligański.

KMP Poznań

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze