policja komisariat wodny fot. policja

Poznań: Mężczyzna chciał skoczyć z mostu do Warty. “Pod nim była przepaść wprost do rzeki”

28-letni mężczyzna z przyczyn osobistych postanowił popełnić samobójstwo skacząc z mostu do Warty. Na szczęście udało się go przekonać do zmiany decyzji.

Do dramatycznych wydarzeń doszło wczoraj wieczorem na moście kolejowym przebiegającym nad Wartą, który łączy Starołękę i Dębiec. 28-latek postanowił popełnić samobójstwo z przyczyn osobistych. Na miejsce zostali wysłani policjanci.

– Komunikat od dyżurnego jasno wskazywał, że ktoś chce się targnąć na swoje życie i nie ma chwili do stracenia. Gdy przyjechali we wskazane miejsce na moście kolejowym przy ulicy Starołęckiej, na słupie trakcji wysokiego napięcia zauważyli stojącego młodego mężczyznę. Pod nim była przepaść wprost do rzeki. Nad nim linia energetyczna wysokiego napięcia relacjonuje – relacjonuje Dominika Pupkowska-Bral z policji.

Przybyli na miejsce policjanci próbowali rozmawiać z mężczyzną, ale bez skutku. Jeden ze świadków wydarzenia poinformował funkcjonariuszy, że mężczyzna stoi na moście już półtorej godziny. – Policjanci wiedzieli, że nie mogą bagatelizować jego decyzji. Dlatego poprosili o wsparcie m.in. kolegów z komisariatu, którzy przypłynęli łodzią służbową i rozpoczęli zabezpieczania rzeki, w razie sytuacji oddania skoku do wody przez desperata – dodaje Dominika Pupkowska-Bral.

Na szczęście historia ma swój szczęśliwy koniec. Dwie godziny po przyjeździe policji na miejsce dotarł przyjaciel mężczyzny, który postanowił się zabić. Wspólnie z policją udało się im przekonać go do zmiany podjętej decyzji. 28-latek był po wszystkim mocno wyziębiony i został zabrany do szpitala.

Źródło: KMP

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze