Poznań: Mentzen znów ma kłopoty ze spotkaniem. „Ludzie poza Poznaniem zachowują się mniej parszywie”

fot. Sławek Wąchała

Sławomir Mentzen, przedsiębiorca i wiceprezes partii KORWiN, miał się spotkać w Poznaniu ze swoimi fanami 23 lipca na Nocnym Targu Towarzyskim przy Kolejowej. Ale klub odwołał spotkanie. „Ludzie poza Poznaniem zachowują się mniej parszywie” – skomentował Mentzen.

Polityk opisał całe zdarzenie na swoim Facebooku.

„W najbliższą sobotę miałem być na Piwo z Mentzenem w Poznaniu. Niestety przed chwilą otrzymaliśmy informację, że Nocny Targ Towarzyski, w którym impreza miała się odbyć, odmawia wykonania naszej umowy i udostępnieniu nam miejsca, ponieważ mam prawicowe poglądy” – czytamy we wpisie. – „To już drugi taki przypadek w Poznaniu w ostatnich dwóch miesiącach, po Uniwersytecie Ekonomicznym. Co ciekawe w innym miastach nie mam takich problemów, ludzie poza Poznaniem zachowują się mniej parszywie.
Nie będę już pisał, co sądzę o takim podejściu, gdy najpierw się kogoś zaprasza lub zgadza na przeprowadzenie wydarzenia, a potem odwołuje to z powodów poglądów politycznych. Szkoda czasu na wyzłośliwianie się, czy wytykanie lewicowym oszołomom ich hipokryzji, zakłamania i braku elementarnej przyzwoitości”.

Mentzen podsumował swój wpis stwierdzeniem, że jego ekipa nie ma na razie żadnego pomysłu na inne miejsce spotkania, więc jeśli do soboty nie uda się go znaleźć, to odwoła swój przyjazd do Poznania w tym roku.

Nocny Targ Towarzyski odpowiedział na zarzuty Mentzena podając, że do zgody na spotkanie doszło przez błąd komunikacyjny.
„W dużym skrócie. Generalnie jesteśmy od wesołych piosenek z głośników i lania zimnego piwa, a nie od polityki” – napisali szefowie klubu na FB, linkując wypowiedź polityka. – „Ale nie będziemy pozwalać na organizacje eventów, gdzie jest cień szansy, że będą propagowane poglądy uwsteczniających nasz kraj i ludzkie poczucie godności. Nie zgadzamy się z nimi i mamy prawo nie zgadzać się na organizacje takich rzeczy u nas (chyba). I może mimo, że nie jest to super biznesowy ruch, to mamy nadzieję, że przesieje na naszym terenie chociaż trochę pełnych nienawiści osób”.

NTT skomentował też ruch w mediach społecznościowych z opiniami dyskredytującymi ten klub – zwolennicy Mentzena zaczęli mu wystawiać negatywne opinie, chcąc obniżyć jego ocenę w internecie: „W sumie nie do końca świadomie, ale wyszedł świetny trolling. Warto było. Pozdrawiamy, Parszywcy z Poznania” – podsumowali. Opinię wydali też internauci – zwolennicy Mentzena pisali, że zerwanie umowy jest nieprofesjonalne. Przeciwnicy pisali, że najwyraźniej Mentzen nie jest tak dobrym ekonomistą, jak się o nim mówi, bo nie radzi sobie na wolnym rynku, jeśli ten działa na jego niekorzyść.

Podziel się: