Poznań: Marszałek wręczy stypendia olimpijskie i sportowe

Kolejni zawodnicy dołączają do olimpijki i stypendystki Joanny Fiodorow z OS AZS Poznań. Samorząd Województwa Wielkopolskiego po raz pierwszy wręczy dziś stypendia olimpijskie dla zawodników, którzy uzyskali wyniki uprawniające do startu w Igrzyskach Olimpijskich, Igrzyskach Paraolimpijskich oraz Igrzyskach Głuchych.

Kolejnych 10 zawodniczek i zawodników otrzyma to wsparcie z rąk Marszałka Marka Woźniaka podczas uroczystości, która odbędzie się w czwartek 7 listopada o godz. 12.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu. Podczas spotkania, w którym będzie uczestniczył także Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, już po raz 18 zostaną wręczone „tradycyjne” Stypendia Sportowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

– Liczymy, że stypendia olimpijskie będą istotnym wsparciem finansowym dla wielkopolskich zawodników, które pomoże im w przygotowaniach do igrzysk. W dalszej perspektywie pozwoli sportowcom na kontynuację szkolenia na etapie mistrzowskim w Wielkopolsce, a tym samym powstrzyma odpływ naszych zawodników do innych ośrodków w kraju – podkreśla Marszałek Woźniak.

Za uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej wypłacane będzie stypendium w wysokości 1500-3000 zł miesięcznie – do 31 sierpnia 2020 roku. Ponadto, wielkopolscy zawodnicy, którzy uzyskają w trakcie igrzysk olimpijskich minimum 8 miejsce (punktowane), mogą otrzymać stypendium nawet na kolejne 2 lata.

Z kolei wysokość przyznawanego już po raz osiemnasty Stypendium Sportowego mieści się w przedziale 400-600 zł miesięcznie i jest wypłacane przez okres 12 miesięcy, od 1 września do 31 sierpnia kolejnego roku kalendarzowego. Stypendia wręczane są zawodnikom w kat. wiekowej juniora i młodzieżowca. Od 2006 roku stypendia otrzymują również sportowcy z niepełnosprawnościami.

W tym roku Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał 65 stypendiów: 5 stypendiów dla sportowców z niepełnosprawnościami; 28 stypendiów dla medalistów MŚ i ME oraz 32 stypendia dla uczestników MŚ i ME w konkurencjach olimpijskich.

Stypendia sportowe trafią do zawodników reprezentujących 15 dyscyplin sportowych, zrzeszonych w 26 klubach sportowych.

UMWW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze