Poznań: Marszałek podziękował służbie zdrowia. Wystawą

Bohaterom tych trudnych dni dziękujemy fot. UMWW
„Bohaterom tych trudnych dni – dziękujemy!” – taki tytuł nosi wystawa, którą można oglądać na filarach przed wejściem do urzędu marszałkowskiego. To wyraz wdzięczności za pełną poświęcenia pracę służby zdrowia w czasie pandemii, który w imieniu mieszkańców regionu złożył marszałek.

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Te właśnie święta marszałek postanowił uczcić wystawą z podziękowaniami.

„Samorząd Województwa Wielkopolskiego chce podziękować tym, którzy ofiarnie pomagają, także z narażeniem zdrowia i życia, i walczą o nasze zdrowie i życie. Bez poświęcenia ludzi, ich wierności przysiędze Hipokratesa i heroizmowi, na niewiele zdałyby się środki ochrony i urządzenia, pomagające w leczeniu chorych na COVID-19” – tłumaczą władze województwa. – „Stąd narodził się pomysł umieszczenia na filarach budynku UMWW w Poznaniu zdjęć BOHATERÓW (naszych) tych trudnych czasów, reprezentantów różnych specjalizacji medycznych: ratowników, laborantów/naukowców, lekarzy oraz pielęgniarek”.

Marszałek Marek Woźniak zawsze podkreśla, że samorząd Wielkopolski przywiązuje szczególną wagę do zdrowia mieszkańców regionu. Ochrona zdrowia znajduje się na
drugim miejscu (zaraz po inwestycjach komunikacyjnych) corocznego budżetu województwa. W tym roku na ten cel przeznaczono prawie 400 mln złotych, w
tym na inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia oraz zakup wyposażenia dla potrzeb walki z epidemią koronawirusa 7,9 mln złotych ze środków unijnych.

Warto dodać, że to Wielkopolska już wiosną ubiegłego roku jako pierwszy region w kraju otrzymała zgodę Komisji Europejskiej na przesunięcie funduszy unijnych do walki z epidemią. Stało się tak na wniosek marszałka Marka Woźniaka.

Za te pieniądze zostały kupione środki ochrony osobistej dla medyków: setki tysięcy maseczek, rękawiczek, kombinezonów, które zostały przekazane wszystkim potrzebującym szpitalom.

UMWW

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: