pieniądze fot. pixabay

Poznań: Marszałek oferuje pożyczki dla branży turystycznej

Atrakcyjne pożyczki, poręczenia kredytów i środki na rozwój kadr – to rozwiązania, z których już teraz mogą skorzystać przedsiębiorcy m.in. z branży hotelarskiej i turystycznej, aby walczyć z negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa.

O proponowanych rozwiązaniach w trakcie kolejnego webinarium zorganizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną dla branży hotelarskiej opowiedział Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego, wraz z przedstawicielami instytucji, które pośredniczą w udzielaniu pomocy finansowej.

8 maja odbyło się webinarium dla hotelarzy, organizowane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Tym razem rozmowa dotyczyła wsparcia oferowanego przez Samorząd Województwa wielkopolskim przedsiębiorcom. Na zaproszenie Marszałka Jacka Bogusławskiego w spotkaniu wzięli udział m.in. Hubert Zobel – prezes Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju, Krzysztof Leń – prezes Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego oraz Maciej Sytek – prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego.

Wielkopolski Fundusz Rozwoju, który realizuje zadania na rzecz województwa wielkopolskiego w zakresie zarządzania środkami finansowymi rozdysponuje 36 milionów na pomoc przedsiębiorcom w zwalczaniu negatywnych skutków pandemii. Uczyni to przy pomocy dwóch partnerów, pośredników finansowych – Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencji Rozwoju Regionalnego. Obie instytucje oferują niezwykle atrakcyjne pożyczki płynnościowe, z których można sfinansować koszty bieżącej działalności i kapitał obrotowy. Przeznaczone są dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, negatywnie dotkniętych skutkami pandemii covid-19. Pożyczki mogą wynieść do 300 tys. złotych. Na ten moment WARP rozdysponuje wsparcie w wysokości 30 mln złotych.

Kolejną formą pomocy są pożyczki inwestycyjne. Agencja Rozwoju Regionalnego oferuje m.in. pożyczkę JEREMIE do 500 tys. złotych na wszystkie inwestycje niezbędne do rozwoju firmy, w tym m.in. działania związane z rozszerzaniem działalności, wzmocnieniem podstawowej działalności, realizację nowych projektów i zastosowanie przez przedsiębiorstwa nowych rozwiązań. W maju ARR oferuje obniżone oprocentowanie 0,5% w skali roku. WARP oferuje z kolei Małą Pożyczkę Inwestycyjną do 500 tys. zł dla mikro, małych i średnich firm oraz Pożyczkę Inwestycyjną nawet do 2,3 mln złotych. Przedsiębiorcy mogą skorzystać również z poręczeń kredytów i pożyczek oferowanych przez Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego. Poręczenia mogą wynieść do 80% kwoty pożyczki. Przy pożyczkach inwestycyjnych maksymalna kwota poręczenia wynosi 1,2 mln złotych, a przy pożyczkach obrotowych 1 mln złotych.

WOT, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze