Poznań: Marokańczyk zaatakował nożem poznaniankę

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Katarzyny K. oraz usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jej kolegi Adama G. Takie zarzuty postawiła prokuratura Marokańczykowi Fuadowi F.

Zdarzenie miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku na Jeżycach. Katarzyna K. i jej kolega Adam około 2 w nocy przechodzili koło przystanku autobusowego, na którym stał Fuad F. Mężczyzna poprosił ich o pomoc w zamówieniu taksówki i podał Katarzynie telefon komórkowy, żeby ją wezwała. Dziewczyna wzięła telefon i przeszła na drugą stronę ulicy, żeby zobaczyć, jaki to adres i gdzie taksówka ma przyjechać. I wtedy jej kolega krzyknął, żeby uciekała. Bo zauważył, że Fuad wyjął scyzoryk.

Katarzyna i Adam zaczęli uciekać, a Marokańczyk pobiegł za nimi. W pewnej chwili dziewczynie wydało się, że uderzył ją pięścią w plecy – później okazało się, że dostała cios nożem. Jak podaje „Głos Wielkopolski”, w sądzie Katarzyna K. zeznawała, że gdy leżała na ziemi i Fuad zadawał jej kolejne ciosy, krzyczał „Wy ku*wy Polki. Pozabijam was”.

Adam G. starał się odciągnąć napastnika od dziewczyny, ale wtedy Fuad ruszył z nożem i na niego. Zatrzymała go dopiero policja.

Sam Fuad F. nie przyznaje się do winy. Według jego wersji para próbowała mu ukraść telefon komórkowy, a on tylko usiłował ich nastraszyć, żeby mu go oddali. Nie miał zamiaru ani nikogo zranić, ani tym bardziej zabić.

Prokuratura oskarża Fuada F. o narażenie Katarzyny K. na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na jej zdrowiu oraz usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Adama G.

Głos Wielkopolski, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: