Poznań: Maraton przełożony na przyszły rok

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, 21. PKO Poznań Maraton, zaplanowany na 18 października, nie odbędzie się w tym roku. Miasto zadecydowało o przełożeniu go na 17 października 2021.

Na tegoroczną edycję w sumie zapisało się 1761 zawodników, z czego 1193 miało nadany numer startowy. Wszyscy będą musieli poczekać do przyszłego roku. Wcześniej, w kwietniu tego roku, nie odbył się w Poznaniu półmaraton, który został przeniesiony na 18 kwietnia 2021 roku.

– W organizacji naszych imprez zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy na bezpieczeństwo – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor PKO Poznań Maratonu. – Nadal w tej kwestii nic się zmieniło. Naszym priorytetem jest dbałość o zdrowie i życie zawodników, mieszkańców, kibiców, a także naszych pracowników i wolontariuszy. Zdaję sobie sprawę, że wielu zawodników czekało na ten start, jednakże w dobie pandemii oraz braku możliwości organizacji imprezy powyżej 300 zawodników decyzja o przeniesieniu maratonu wydaje nam się jedyną słuszną.

Biegacze, którzy znaleźli się na liście startowej tegorocznej edycji Maratonu, mogą przenieść swoją opłatę (z tzw. gwarancją niezmienności ceny) na nowy termin Imprezy lub wystąpić o zwrot wpisowego. Każdy z uczestników wybór zaznacza na swoim indywidualnym profilu zawodnika.

– W tym celu powinien się zalogować na stronie Maraton Poznań, następnie wybrać jedną z ww. opcji i kliknąć „wyślij”. Decyzję każdego z zawodników otrzymamy automatycznie przez nasz system informatyczny, nie trzeba do nas dzwonić, czy wysyłać maila – mówi Monika Prendke, kierownik Działu Organizacji Imprez i Marketingu POSiR.

Organizatorzy 21. PKO Poznań Maratonu zachęcają do udziału w biegu wirtualnego. Wkrótce poznamy więcej szczegółów wydarzenia, które ma już swoją nazwę: PKO Poznań Virtual Run. Organizatorzy uchylają rąbka tajemnicy i zapowiadają, że bieg zostanie zorganizowany w oparciu o dedykowaną aplikację mobilną, a uczestnicy będą mieli do wyboru start na dystansach: 5 km, 10 km, półmaratonu oraz maratonu.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: