Poznań: Mamy rekord! 24 tys. osób dopisało się do spisu wyborców

wybory fot. UMP
24 tysiące osób zdecydowało się głosować w wyborach prezydenckich w Poznaniu i to rekordowa liczba chętnych. Ale wnioski cały czas jeszcze spływają. Elektronicznie można się jeszcze dopisywać do godziny 23.59.

Do wtorkowego poranka poznańscy urzędnicy dopisali do spisu blisko 24 tys. osób (w zeszłorocznych wyborach były to ogółem 23 tys.). Już więc wiadomo, że dotychczasowy rekord został pobity, ale jeszcze nie wiadomo, o ile. Wciąż zostało kilka godzin na złożenie wniosku.

Jak zagłosować w Poznaniu?

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę, 28 czerwca. Każdy, kto chce wtedy oddać głos w stolicy Wielkopolski, a nie jest tu zameldowany, może dopisać się do spisu wyborców. Jak to zrobić?

Online. To najprostsza i najwygodniejsza opcja. Aby dopisać się do spisu przez internet nie trzeba żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczy profil zaufany na platformie ePUAP lub dostęp do bankowości elektronicznej. Link do formularza online dostępny jest TUTAJ. Wnioski tą drogą przyjmowane są do godz. 23.59.

Przypomnijmy, że wyborcy, którzy dopisali się do spisu przed majowymi wyborami i chcą głosować w czerwcu, muszą złożyć wniosek ponownie.

Jeżeli odbędzie się II tura wyborów, wtedy do spisu wyborców będzie można dopisać się do 7 lipca. Uwaga: osoby, które dopisały się przed I turą, nie muszą robić tego ponownie – dopisanie do spisu skutkuje na obie tury.

Dopisanie do spisu wyborców jest wpisem jednorazowym – do najbliższych wyborów.

UMP, el

Podziel się: