Malta Ski śnieg fot. UMP

Poznań: Mamy pierwszy śnieg!

Amatorzy sportów zimowych mają powód do radości. Od kilku dni duży stok narciarski Malta Ski pokrywa się śniegiem, i to całkiem prawdziwym. Za jego produkcję odpowiada jedyna tego typu maszyna w Polsce.

Zimy w Polsce nie rozpieszczają narciarzy i snowboardzistów. Wysokie temperatury sprawiają, że śnieg szybko topnieje, a stosowane powszechnie armatki śnieżne można uruchomić dopiero wtedy, gdy temperatura za oknem spadnie kilka stopni poniżej zera. Rozwiązaniem tego problemu ma być sprowadzona z Włoch maszyna, która, jak szacują pracownicy Malta Ski, w około miesiąc powinna pokryć stok śniegiem.

– Jest to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce, jedno z nielicznych w Europie. Maszyna może pracować nawet przy temperaturze 25 st. C, co umożliwi poznaniakom korzystanie ze stoku już w listopadzie, niezależnie od kapryśnej ostatnio aury zimowej. Prawdopodobnie będzie to pierwszy w Polsce w tym sezonie stoki z pokrywą śnieżną – wyjaśnia Paweł Cielewicz z Malta Ski. – Urządzenie działa jak nasza atmosfera. Na zasadzie różnicy ciśnień oraz wymiany ciepła i zimna wytwarza zupełnie naturalny śnieg, i to nawet przy temperaturze 25 stopni Celsjusza.

Naśnieżanie 150-metrowego stoku już się rozpoczęło. Maszyna może pracować w temperaturze do – 3 st. C. Jeżeli słupki rtęci w termometrze spadną poniżej tej wartości, uruchomione zostaną armatki śnieżne. Według zapowiedzi pierwsi goście będą mogli zjechać ze stoku po śniegu około połowy listopada.

Malta Ski posiada szeroką ofertę kursów zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Oferuje lekcje indywidualne, jak i również kursy grupowe. Naukę jazdy na nartach mogą podjąć już dzieci od 4. roku życia. Z kolei na snowboardzie mogą zacząć zjeżdżać już 6-latki, a górnego limitu wieku nie ma. Cena za zajęcia w grupach do 6 osób z instruktorem to koszt od 39 zł.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze