Moxy Poznan Airport fot. WUW

Poznań: Mamy następnie izolatorium w mieście

Kolejne obiekty należące do Grupy Polskiego Holdingu Hotelowego ze względu na obecną sytuację epidemiczną w kraju zostaną uruchomione jako izolatoria. Od dziś w Poznaniu tę funkcję pełnić będzie Moxy Poznań Airport.

Decyzję w sprawie kontynuacji dalszej współpracy podjął wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Hotel obecnie spełnia rolę bazy noclegowej dla medyków i teraz poszerzy ofertę. Przypomnijmy, że od kwietnia działa też jako izolatorium hotel Ikar.

W izolatoriach będą przebywali chorzy na covid-19 z łagodnym przebiegiem choroby. Do dyspozycji pacjentów oddane zostały łącznie 284 pokoje. Powstanie izolatoriów w Poznaniu możliwe było dzięki współpracy grupy PHH z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem. Udostępnienie obiektu nastąpi na podstawie wytycznych, zawartych w zarządzeniach prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dzięki temu zarówno hotel Ikar w Poznaniu, jak i Moxy Poznań Airport zostaną przekształcone w izolatoria, które będą obsługiwane przez Wielospecjalistyczny Szpital Miejski mi. Józefa Strusia w Poznaniu. W hotelu Ikar przygotowano 164 pokoje oferujące 264 miejsca. W Moxy Poznań Airport do dyspozycji będzie natomiast 120 pokoi, każdy z osobnym węzłem sanitarnym.

W budynku izolatorium zostały wyznaczone nieprzecinające się strefy poruszania i przebywania dla osób chorych i zdrowych. Szpital zapewnia opiekę medyczną, natomiast hotel przygotowuje posiłki. Ponadto, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski mi. Józefa Strusia w Poznaniu zapewni obsłudze izolatorium środki ochrony osobistej. Koszty funkcjonowania obiektu pokrywa NFZ.

Podobne obiekty do tych w Poznaniu powstają w całej Wielkopolsce. Są one lokowane w dotychczasowych centrach rehabilitacyjnych. Izolatoria powstają m.in. w Osiecznej, Jedlcu oraz w szpitalach w Chodzieży i Kowanówku.

Izolatorium w Osiecznej decyzją wojewody rozpocznie swoją działalność 10 listopada. Będzie mogło przyjąć 50 osób z pozytywnym wynikiem testu. Wszystkie dostępne pokoje są wyposażone w węzeł sanitarny. Stan zdrowia pacjentów będzie nadzorował personel pielęgniarski.

WUW, el

4 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze