Poznań: Mamy dość tego wszystkiego!

Pod takim hasłem odbędzie się… demonstracja na palcu Wolności. Początek w samo południe i może przyjść każdy, komu nie podoba się polityka obecnego rządu. Najlepiej z czerwoną kartką.

Organizatorem wydarzenie jest organizacja “Dla Rzeczypospolitej”, która zamieściła to wydarzenie na Facebooku. “Mamy dość tego wszystkiego! Zbieramy się na Placu Wolności w Poznaniu na godzinę 12.00 w dniu 1 maja 2020 roku, aby wyrazić swe zdanie na temat działań Rządu Polskiego na rzecz Nas wszystkich, obywateli” – napisali.

Ich zdaniem władza doprowadziła do katastrofy ekonomicznej, wielu Polaków już straciło dobytek życia, inni stracili lub wkrótce stracą pracę, a tym samym szansę na normalne funkcjonowanie, mają długi – a to wszystko z powodu nieudolności rządu.

“Okres pandemii w Polsce pokazał prawdziwe oblicze władzy, która pisze ustawy pod swoimi stołkami mając za nic obywateli w tym kraju oraz nie liczy się z ich zdaniem. Nie chcemy takiego Rządu! Nie zgadzamy się na takie traktowanie! Nie zgadzamy się na łamanie Konstytucji Rzeczypospolitej! Nie zamierzamy dłużej się temu biernie przyglądać” – piszą organizatorzy. I zapraszają wszystkich chętnych do zamanifestowania swojego zdania na temat tego rządu poprzez pokazanie mu czerwonej kartki.

“Nie zasłużyliśmy sobie na to, pragniemy żyć w wolnym demokratycznym kraju” – piszą – “skąd czerpiąc wzorce od pokoleń i kształtując się, pracując, angażując się w cele społeczny pragniemy się łączyć w pokojowych zamiarach bez względu na orientację czy kolor skóry. Polska jest krajem, który ma łączyć, a nie dzielić jak uskutecznia to obecna władza”.

Organizatorzy zapraszają wszystkich o 12.00 na plac Wolności. przybyli proszeni są o zabranie ze sobą maseczek i rękawiczek, a także flag narodowych i czerwonych kartek, które będą mogli pokazać rządowi.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że nadal, z powodu pandemii koronawirusa, obowiązuje zasada dystansu społecznego na odległość 2 metrów, a także zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
Mikkik
Mikkik

Jestem z poznania.Wstyd mi. Przepraszam.