Poznań: Majówka na Starym Rynku. Z kiermaszem

Jarmark Świętojański
Po raz pierwszy na Starym Rynku odbędzie się kiermasz „Majówka na Starym”, który będzie trwał przez cały majowy weekend.

Jarmarki i kiermasze w Poznaniu są organizowane dość często – ale akurat w długi majowy weekend nie odbywa się żaden z nich, odkąd Majówka z Książką umarła śmiercią naturalną. W tym roku to się zmieni i na Starym Rynku już 30 kwietnia zagości „Majówka na Starym”, która potrwa do 3 maja.

– Kiermasz handlowy w długi majowy weekend jest przez nas organizowany po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że formuła tego wydarzenia przypadnie do gustu poznaniakom i gościom odwiedzającym nasze miasto. Jeśli tak się stanie, być może majowy kiermasz stanie się naszą nową, poznańską tradycją – mówi Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Na Starym Rynku stanie 40 stoisk handlowych, na których tradycyjnie będzie można kupić autorską odzież, ręcznie robioną biżuterię, egzotyczne pamiątki i regionalne przysmaki, ale także typowo wiosenny asortyment: cebulki kwiatowe, sadzonki, drobny sprzęt ogrodniczy i ogrodowe akcesoria.

Wszystkim tym będzie można się zachwycać próbując regionalnych przysmaków, takich jak sękacze i mrowiska z Podlasia, litewskie wędliny, miody z domowych pasiek i sery z całej Europy. Będą też alkohole: od rzemieślniczych piw poprzez likiery i nalewki aż po miody pitne i śliwowicę. Stoiska handlowe będą czynne w godzinach 10 – 21 lub do „ostatniego” klienta.

Kiermasz odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa określonych przez Główny Inspektorat Sanitarny na czas pandemii. Stoiska będą zabezpieczone płytami pleksiglasu, na terenie kiermaszu zostaną rozmieszczone pojemniki z płynem dezynfekcyjnym, a wszystkie oferowane produkty spożywcze będą dostępne wyłącznie na wynos.

– Jesteśmy przekonani, że nasi wystawcy – doświadczeni udziałem w tegorocznym kiermaszu wielkanocnym – staną na wysokości zadania i zadbają, aby na stoiskach handlowych było bezpiecznie – podkreśla Iwona Rafińska. – O zachowanie zasad bezpieczeństwa prosimy również odwiedzających kiermasz klientów.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: