Poznań: Magiczny las w ogrodzie dendrologicznym już jest gotowy!

Magiczny las fot. UPP

„Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu rozbłyśnie jak nigdy wcześniej” – zapewniają pracownicy UPP. Specjalne oświetlenie jest już gotowe i wkrótce będą mogli je zobaczyć także zwiedzający.

Parki iluminacji są coraz popularniejszą na świecie zimową atrakcją montowaną w ogrodach botanicznych i dendrologicznych, które z naturalnych przyczyn zwykle zamykane są na zimę. Teraz iluminacje zagoszczą także w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Efektem będzie blisko 2000 metrów iluminowanych spacerowych ścieżek, kilkadziesiąt ledowych rzeźb, kilkaset tysięcy energooszczędnych punktów świetlnych, a do tego efekty dźwiękowe i muzyka.
– To będzie połączenie atrakcyjnej rozrywki z edukacją – zapewniała w kwietniu dr inż. Ewa Jerzak, zastępca kierownika Ogrodu Dendrologicznego UPP. – Park będzie oferował kilka warstw narracyjnych od bajkowych, leśnych przygód oferowanych najmłodszym, poprzez magiczny leśny klimat atrakcyjny dla odbiorców w każdym wieku, po edukacyjny przekaz dotyczący drzew, roślin i zwierząt.

Czy twórcom magicznego lasu udało się rzeczywiście stworzyć bajkowy klimat? Wszyscy, którzy wybiorą się do ogrodu, będą się mogli o tym przekonać. 28 października jako pierwsi zobaczą go dziennikarze, a później ogród zostanie otwarty dla pozostałych zwiedzających.

Źródło: UPP

Podziel się: