Poznań: Maciej Zabielski nie żyje. Od prawie 40 lat był związany z poznańskim Teatrem Nowym

Maciej Zabielski fot. Teatr Nowy

O śmierci znakomitego aktora, od prawie 40 lat związanego z poznańskim Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego, poinformował sam teatr na swoim profilu na Facebooku.

„Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko czterech dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego” – poinformował teatr.

To w tym teatrze Maciej Zabielski zadebiutował w 1983 roku w „Końcu Europy” Janusza Wiśniewskiego. Grał tu także w „Lobotomobilu”, „Bestii” Wiśniewskiego oraz w „Obsługiwałem angielskiego króla” Piotra Cieślaka. W ostatnich latach można go było zobaczyć w roli Złego Pana w „Dziadach” w reżyserii Radosława Rychcika.

Maciej Zabielski była także aktorem filmowym – wystąpił miedzy innymi w „Złocie dezerterów”, „Hiszpance”, a gościnnie w serialach „Kryminalni” oraz „Świat według Kiepskich”.

Źródło: Teatr Nowy


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978