policja fot. Sławek Wąchała

Poznań: „Łowcy Głów” wykradali dane ofiar wypadków?

Pojawiają się kolejne informacje w sprawie zatrzymań w poznańskiej policji. W proceder wykradania danych ofiar wypadków mieli być zaangażowali członkowie elitarnej jednostki.

O sprawie informowaliśmy już wczoraj. Pięciu policjantów z Poznania miało być zatrzymanych w związku z podejrzeniem działalności w grupie przestępczej, która wykradała dane ofiar wypadków. Pomysłodawcami przedsięwzięcia mieli być emerytowani funkcjonariusze. 

Dziś pojawiły się nowe informacje. Według Radia Poznań zawieszonymi policjantami, których podejrzewa się o udział w zorganizowanej grupie przestępczej są członkowie elitarnej jednostki, potocznie zwanej jako „Łowcy Głów”. Są oni znani z rozwiązywania trudnych spraw na terenie całej Polski. To właśnie oni namierzyli m.in. Kajetana P., czy „Hossa”. W październiku zeszłego roku głośno było o ich akcji w Łodzi, gdzie doprowadzili do zatrzymania mężczyzny który miał 80 (!) zarzutów.

Poznańscy “Łowcy Głów” z kolejnym sukcesem. “Ponad osiemdziesiąt zarzutów”

Informację, że w sprawę są zamieszani „Łowcy Głów” w rozmowie z radiem potwierdził podinsp. Andrzej Szary, szef wielkopolskiego związku zawodowego policjantów. – Według mojej wiedzy, funkcjonariusze tak doświadczeni, w mojej ocenie, tych czynów się nie dopuścili, zostali po prostu wplątani przez osoby, które tym procederem zawiadywały – wyjaśnił. Andrzej Szary zdecydował się poręczyć za zatrzymanych „Łowców Głów”. Jednocześnie nie powiedział czy są jakieś dowody świadczące o tym, że mogą być niewinni.

Sprawę obecnie prowadzi prokuratura z Olsztyna.