Łowcy Głów policja fot. Adrian Wykrota

Poznańscy „Łowcy Głów” z kolejnym sukcesem. „Ponad osiemdziesiąt zarzutów”

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę w Łodzi, który był poszukiwany dwoma europejskimi nakazami aresztowania.

Na trop poszukiwanego wpadli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu (tzw. „Łowcy Głów”). O ich pomoc w tej sprawie poprosił Bartosz Furgała, Oficer Łącznikowy Polskiej Policji i Radca Ambasady RP w Londynie.

– Policja z Irlandii Północnej od jakiegoś czasu prowadziła dwa śledztwa w sprawie przestępstw seksualnych na szkodę dzieci oraz osób starszych i nieporadnych – wyjaśnia Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. – Podejrzanym okazał się Polak mieszkający na stałe od kilkunastu lat w Irlandii Północnej. Postawionych mu zostało ponad osiemdziesiąt zarzutów. Okazało się, że po opuszczeniu policyjnego aresztu mężczyzna zniknął. W związku z tym, 4 i 26 września tego roku zostały za nim wydane dwa europejskie nakazy aresztowania

Mężczyzna w przeszłości służył w Legii Cudzoziemskiej, stąd początkowo policjanci mieli obawy, że może być dosłownie wszędzie. Mimo to zdecydowali się wybrać do Łodzi, żeby sprawdzić tam kilka mało prawdopodobnych śladów po poszukiwanym. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę.

– Coś, co wydawało się mało prawdopodobne okazało się prawdą. Uciekinier jakiś czas temu poznał kobietę z tego miasta i dwa miesiące temu wprowadził się do jej mieszkania. Tam został obezwładniony i zatrzymany – relacjonuje Borowiak.

Mężczyzna trafił do aresztu w Łodzi. Będzie tam oczekiwał na decyzję sądu o przekazaniu go do Irlandii Północnej.

KWP / AS fot. Adrian Wykrota