Rusza lodowisko nad Jeziorem Maltańskim fot. UMP

Poznań: Lodowisko Malta zostanie zamknięte

Taką decyzję podjęły Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Utrzymywanie zamkniętego lodowiska w sytuacji, gdy nie wiadomo, kiedy zakończą się obostrzenia, nie ma sensu – uznały władze POSiR.

Lodowisko w tym sezonie zaczęło działać 18 listopada, ale długo nie podziałało. Już 27 grudnia, z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń, musiało zostać zamknięte. A warto dodać, że mimo wprowadzonych środków ostrożności i ograniczeń co do liczby przebywających na tafli lodowisko cieszyło się dużym powodzeniem.

“Obostrzenia sanitarne zakazujące tej formy działalności rekreacyjnej zostały wprowadzone pod koniec ubiegłego roku i potrwają co najmniej do końca stycznia” – informuje POSiR. – “W tej sytuacji utrzymywanie zamkniętego sezonowego lodowiska, bez pewności co do zniesienia obostrzeń w kolejnych miesiącach, stanowi poważne obciążenie dla sytuacji finansowej POSiR. Dziękujemy wszystkim fanom jazdy na łyżwach za prawie półtora miesiąca obecności na naszym lodowisku. Liczymy na wyrozumiałość wszystkich naszych klientów”.

POSiR zapewnia też, że gdy tylko pozwolą na to przepisy, natychmiast zostanie otwarte Lodowisko Chwiałka im. Witalisa Ludwiczaka.

POSiR

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze